TEXA POLAND Sp. z o.o.


Polski oddział TEXA został założony w styczniu 2008 i aktualnie znajduje się w Mysłowicach. Dostarcza na rynek polski kompletny asortyment urządzeń i usług TEXA. Obecnie zatrudnia ok. 20 osób, których zadaniem jest zapewnienie bardzo sprawnej i kompetentnej obsługi klienta.

Wspiera swoich klientów i dystrybutorów poprzez usługi profesjonalnej infolinii technicznej CALL CENTER, która udziela porad w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów, obsługi samochodowych układów klimatyzacji, analizy spalin, pomiarów diagnostyki konwencjonalnej oraz ogólnego wykorzystania narzędzi TEXA do diagnostyki samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, motocykli, skuterów, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych oraz sprzętu motorowodnego. Program szkoleniowy TEXAEDU oferuje mechanikom możliwość poszerzania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu diagnostyki wielomarkowej samochodów osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych.

Sprawne zaplecze logistyczne zapewnia szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Mysłowicach.

Sprzedaż urządzeń i usług TEXA na rynku polskim odbywa się wyłącznie za pośrednictwem sieci autoryzowanych dystrybutorów, którzy wspierani są przez struktury TEXA.


O FIRMIE

TEXA, założona w 1992 roku przez Bruno Vianello, aktualnego Prezesa, jest dzisiaj jednym z globalnych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji wielomarkowych urządzeń diagnostycznych, analizatorów spalin, stacji obsługi samochodowych układów klimatyzacji oraz urządzeń do telediagnostyki przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego.

TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Aktualnie zatrudnia około 640 pracowników, w tym około 400 osób w centrali mieszczącej się w Monastier di Treviso, gdzie projektowana jest, wdrażana oraz produkowana pełna gama jej produktów.

Nowy zakład TEXA, otwarty w 2012 roku obejmuje 30.000 m2 powierzchni zabudowanej na obszarze 100.000m2 terenu. Jest on wyrazem filozofii właścicieli Spółki, przeciwdziałających wyprowadzaniu produkcji z kraju i dehumanizacji pracy. Przestrzenie pracy o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego sąsiadują tutaj z bogatym zapleczem socjalnym i strefami relaksu, zbudowanymi zgodnie z duchem i architekturą lokalnej tradycji.

  

 

TEXA MONOGRAPH
PROFIL FIRMY
TEXA VIEW INNER SPACES


JAKOŚĆ I CERTYFIKATY

TEXA projektuje, rozwija i realizuje produkty charakteryzujące się wysoką innowacyjnością i najwyższą jakością, świadcząc usługi zaspokajające potrzeby operatorów branży automotive. Posiada certyfikat ISO 9001 od 2005 roku. W listopadzie 2011 roku uzyskała certyfikat ISO/TS169349. Od tego momentu firma stosuje wobec wszystkich swoich produktów wymagania tego standardu automotive, który odnosi się do produkcji części na pierwszy montaż pojazdów oraz ukierunkowanych na zapobieganie zagrożeniom i zmniejszenie wadliwości.

We wrześniu 2011 roku TEXA została akredytowana jako Jednostka wydająca zaświadczenia, w myśl Rozporządzenia (WE) 307/2008, uzyskując w ten sposób kwalifikacje konieczne do prowadzenia kursów szkoleniowych dla personelu zajmującego się odzyskiwaniem wybranych fluorowanych gazów cieplarnianych z samochodowych systemów klimatyzacji.
W lipcu 2013 roku TEXA uzyskała certyfikat ISO/IEX7001, potwierdzający starania i uwagę, jaką firma przypisuje ochronie informacji zarządzanych w imieniu Klientów. W końcu 2013 roku TEXA przeprowadził z Dekra i z TŰV Rheinland certyfikację swoich procesów dotyczących urządzeń telediagnostycznych TMD Alert manager i Zużycia paliwa.

POBIERZ CERTYFIKATY

IATF 16949:2016

ABILITA CLIMAUNI CEI ISO 27001 UNI EN ISO 9001:2015