NEWS

MODUŁOWY ZESTAW TEXA RCCS – Z MYŚLĄ O WARSZTATACH BLACHARSKICH
MODUŁOWY ZESTAW TEXA RCCS – Z MYŚLĄ O WARSZTATACH BLACHARSKICH

Systemy wspomagania kierowcy ADAS stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w pojazdach użytkowych. Z tego powodu fundamentalne znaczenie dla warsztatów blacharskich, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku, ma posiadanie wielomarkowego modułowego systemu, takiego jak TEXA RCCS, zdolnego do szybkiego i skutecznego wykonywania kalibracji kamer i radarów w uszkodzonych pojazdach.

Mając na uwadze właśnie potrzeby tego typu warsztatów, w ciągu ostatnich miesięcy TEXA znacząco poszerzyła swoją ofertę.

Możliwość bezpośredniego wykonania napraw pozwala warsztatom blacharskim uniknąć kosztów i ryzyka związanego z koniecznością korzystania z usług zewnętrznych firm, a klientom gwarantuje bezpieczeństwo i krótszy czas napraw.

Modułowy zestaw RCCS firmy TEXA umożliwia poprawną kalibrację kamer i radarów w różnych przypadkach, takich jak:

 

 • Kalibracja radaru i kamery przedniej.
 • Kalibracja kamer 360° z zastosowaniem mat.
 • Kalibracja systemu monitorowania martwego pola za pomocą symulatora Dopplera.
 • Kalibracja kamery tylnej i systemu monitorowania martwego pola z zastosowaniem stożka i szablonu kątowego.
 • Kalibracja radarów/kamer za pomocą szablonów pozycjonowania.

 

 

Wielofunkcyjny system TEXA RCCS to inwestycja, która szybko się zwraca i która pozwala warsztatowi być na bieżąco z technologią motoryzacyjną, dając możliwość pracy ze wszystkimi pojazdami najnowszej generacji.

RCCS składa się z solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości i w obrotowe koła umożliwiające łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch praktycznych uchwytów na koła z innowacyjnym systemem natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz ze wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykłą łatwością, maksymalną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Zestaw RCCS jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów blacharskich, ponieważ jest modułowy i wszechstronny – umożliwia wykonywanie każdego typu kalibracji dzięki dostępności całej serii dodatkowych elementów, takich jak:

 • Maty z podziałką.
 • Symulator efektu Dopplera.
 • Stożki i szablon kątowy.
 • Szablony do pozycjonowania.
 • Urządzenie night vision.

   

  Idealne połączenie z oprogramowaniem IDC5
  Zestawy kalibracyjne TEXA należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.
  Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje zawarte w kartach pomocy prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji, gwarantując poprawność ustawienia wysokości panelu, odległości od pojazdu i pozycji zestawu względem pojazdu.
  Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi.

  Specjalistyczne szkolenia ADAS z TEXAEDU
  Aby poznać każdy sekret systemów ADAS, TEXAEDU opracowało specjalistyczne szkolenie D9C, które pozwala poznać specyfikację techniczną i sposoby działania systemów wspomagających kierowcę, a także położenie i funkcjonalność zastosowanych technologii: RADARÓW, LIDARÓW, kamer, kamer na podczerwień, czujników ultradźwiękowych i innych.

   
  OSTATNIE NOWOŚCI

  TEXA TRUCK TOUR LIPIEC 2019 - ZAKTUALIZOWANE O NOWE TERMINY - WROCŁAW, CZĘSTOCHOWA
  wszystkie zainteresowane warsztaty zapraszamy do uczestnictwa w serii spotkań poświęconych zaawansowanej diagnostyce samochodów ciężarowych.
  Czytaj więcej

  NOWOŚĆ W OPROGRAMOWANIU IDC5 TRUCK V.47
  Począwszy od najnowszej wersji oprogramowania TRUCK 47 istnieje możliwość wykonywania aż do 5 zaawansowanych regulacji i kalibracji nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

  Czytaj więcej

  WSPÓŁPRACA POMIĘDZY TEXA A COBUS INDUSTRIES GMBH W ZAKRESIE DIAGNOSTYKI POJAZDÓW LOTNISKOWYCH
  TEXA zawarła ważne porozumienie o współpracy z COBUS Industries GmbH, na podstawie którego niemiecki producent, światowy leader w zakresie zrównoważonej mobilności portów lotniczych, będzie zalecał wszystkim swoim warsztatom oraz warsztatom partnerskim stosowanie narzędzi TEXA.

  Czytaj więcej

  PROFIAUTO SHOW 2019 8-9.06.2019 - TEXA POLAND STOISKO 28
  ZAPRASZAMY NA TARGI PROFIAUTO SHOW STOISKO 08-09.06.2019 - TEXA POLAND STOISKO 28

  Czytaj więcej

  DOIP NODE, DLA SUPERSZYBKIEJ DIAGNOSTYKI
  DoIP NODE to wielomarkowy adapter opracowany przez TEXA pozwalający na bardzo szybkie wykonanie czynności diagnostycznych DoIP (Diagnosis Over Internet Protocol)...

  Czytaj więcej

  DOSTĘP DO DIAGNOSTYKI W GPUPIE FCA? TEXA DOSTARCZA OFICJALNE I ZATWIERDZONE ROZWIĄZANIE. ODKRYJ TO NA AUTOPROMOTEC!
  Jak wiadomo, Grupa FCA w 2017 roku wprowadziła środki bezpieczeństwa, które uniemożliwiły niezależnym warsztatom naprawy najnowszych modeli pojazdów jej grupy. To była decyzja, którą TEXA od razu zakwestionowała...
  Czytaj więcej

  Archiwum news