NEWS

MODUŁOWY ZESTAW TEXA RCCS – Z MYŚLĄ O WARSZTATACH BLACHARSKICH
MODUŁOWY ZESTAW TEXA RCCS – Z MYŚLĄ O WARSZTATACH BLACHARSKICH

Systemy wspomagania kierowcy ADAS stają się coraz bardziej popularne, nie tylko w samochodach klasy wyższej, ale także w pojazdach użytkowych. Z tego powodu fundamentalne znaczenie dla warsztatów blacharskich, które chcą pozostać konkurencyjne na rynku, ma posiadanie wielomarkowego modułowego systemu, takiego jak TEXA RCCS, zdolnego do szybkiego i skutecznego wykonywania kalibracji kamer i radarów w uszkodzonych pojazdach.

Mając na uwadze właśnie potrzeby tego typu warsztatów, w ciągu ostatnich miesięcy TEXA znacząco poszerzyła swoją ofertę.

Możliwość bezpośredniego wykonania napraw pozwala warsztatom blacharskim uniknąć kosztów i ryzyka związanego z koniecznością korzystania z usług zewnętrznych firm, a klientom gwarantuje bezpieczeństwo i krótszy czas napraw.

Modułowy zestaw RCCS firmy TEXA umożliwia poprawną kalibrację kamer i radarów w różnych przypadkach, takich jak:

 

 • Kalibracja radaru i kamery przedniej.
 • Kalibracja kamer 360° z zastosowaniem mat.
 • Kalibracja systemu monitorowania martwego pola za pomocą symulatora Dopplera.
 • Kalibracja kamery tylnej i systemu monitorowania martwego pola z zastosowaniem stożka i szablonu kątowego.
 • Kalibracja radarów/kamer za pomocą szablonów pozycjonowania.

 

 

Wielofunkcyjny system TEXA RCCS to inwestycja, która szybko się zwraca i która pozwala warsztatowi być na bieżąco z technologią motoryzacyjną, dając możliwość pracy ze wszystkimi pojazdami najnowszej generacji.

RCCS składa się z solidnego wspornika głównego, wyposażonego w elektrycznie sterowany system regulacji wysokości i w obrotowe koła umożliwiające łatwe przenoszenie wewnątrz warsztatu, belki z ruchomym panelem kalibracyjnym z mechanizmem umożliwiającym jego swobodne pozycjonowanie, dwóch luster oraz dwóch praktycznych uchwytów na koła z innowacyjnym systemem natychmiastowego sprzęgania z kołem, w komplecie wraz ze wskaźnikami laserowymi i skalą stopniowaną, które zapewniają maksymalną precyzję podczas ustawiania pojazdu. To technologicznie zaawansowane rozwiązanie umożliwia pozycjonowanie RCCS z niezwykłą łatwością, maksymalną dokładnością i z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i zaleceń poszczególnych producentów pojazdów.

Zestaw RCCS jest idealnym rozwiązaniem dla warsztatów blacharskich, ponieważ jest modułowy i wszechstronny – umożliwia wykonywanie każdego typu kalibracji dzięki dostępności całej serii dodatkowych elementów, takich jak:

 • Maty z podziałką.
 • Symulator efektu Dopplera.
 • Stożki i szablon kątowy.
 • Szablony do pozycjonowania.
 • Urządzenie night vision.

   

  Idealne połączenie z oprogramowaniem IDC5
  Zestawy kalibracyjne TEXA należy stosować w połączeniu z oprogramowaniem diagnostycznym IDC5, dzięki czemu wykonanie wszystkich operacji staje się szybkie i skuteczne.
  Oprogramowanie zawiera karty pomocy przygotowane dla poszczególnych marek i modeli pojazdów. Informacje zawarte w kartach pomocy prowadzą operatora krok po kroku przez wszystkie etapy kalibracji, gwarantując poprawność ustawienia wysokości panelu, odległości od pojazdu i pozycji zestawu względem pojazdu.
  Po zakończeniu kalibracji oprogramowanie proponuje wydruk raportu z przeprowadzonych operacji, który może zostać przekazany klientowi.

  Specjalistyczne szkolenia ADAS z TEXAEDU
  Aby poznać każdy sekret systemów ADAS, TEXAEDU opracowało specjalistyczne szkolenie D9C, które pozwala poznać specyfikację techniczną i sposoby działania systemów wspomagających kierowcę, a także położenie i funkcjonalność zastosowanych technologii: RADARÓW, LIDARÓW, kamer, kamer na podczerwień, czujników ultradźwiękowych i innych.

   
  OSTATNIE NOWOŚCI

  AKTUALIZACJA CAR 72.0.0 - MOŻESZ MIEĆ JĄ JUŻ DZIŚ!
  W związku z ukazaniem się najnowszej wersji oprogramowania CAR v72.0.0 zapraszamy do kontaktu z nami...
   

  Czytaj więcej

  NOWA BAZA DANYCH KONFORT - WERSJA 17

  Zachęcamy do aktualizacji bazy danych dla stacji KONFORT serii 700 - skontaktuj się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji.


  Czytaj więcej

  AIR2 SAN, JEDYNY OZONATOR, KTÓRY ZAPEWNIA TRZY FAZY DEZYNFEKCJI
  Prawdopodobnie wraz z rozwojem pandemii Covid 19, dezynfekcja stanie się rutynową oraz jedną z najczęściej wykonywanych usług zapewniających sterylizację wnętrza pojazdu. Warsztaty samochodowe, serwisy autoryzowane...

  Czytaj więcej

  PROMOCJA - BRAK OPŁAT ZA ZALEGŁE WERSJE BIKE - MAJ 2020
   Zapraszamy do skorzystania z promocji na zakup Aktualizacji TEXPACK BIKE - bez opłat za zaległe wersje + począwszy od BIKE v31.1.0 - dodatkowe DANE TECHNICZNE!
  Czytaj więcej

  ZESTAW TEXA DO KALIBRACJI SYSTEMÓW ADAS UZYSKAŁ „APROBATĘ ORAZ CERTYFIKACJĘ TÜV RHEINLAND”

  Zestawy TEXA RCCS i RCCS2 do kalibracji kamer i radarów (ADAS) uzyskały prestiżowy certyfikat TÜV Rheinland. Pod koniec serii testów przeprowadzonych na torze wyścigowym...


  Czytaj więcej

  WESOŁYCH ŚWIĄT 🐣
  Zespół TEXA Poland życzy Wesołych Świąt!
  Czytaj więcej

  Archiwum news