NEWS

TEXA RCCS KALIBRUJE RÓWNIEŻ SYSTEM AUTOMATYCZNEGO HAMOWANIA, OBOWIĄZKOWY W EUROPIE OD 2020 ROKU
TEXA RCCS KALIBRUJE RÓWNIEŻ SYSTEM AUTOMATYCZNEGO HAMOWANIA, OBOWIĄZKOWY W EUROPIE OD 2020 ROKU
Europejska Komisja Gospodarcza Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNECE) ogłosiła, że Advanced Emergency Braking Systems (AEBS), czyli zaawansowany system automatycznego hamowania, począwszy od 2020 roku będzie obowiązkowy we wszystkich nowych pojazdach.

AEBS wykrywając potencjalne zderzenie czołowe ostrzega o nim kierowcę za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych. Jeśli kierowca nie zacznie hamować, system automatycznie aktywuje również hamulce, powodując zmniejszenie prędkości pojazdu, a tym samym unikając zderzenia z przeszkodą, pieszym lub innym pojazdem lub ograniczając skutki takiego zderzenia.

Automatyczne hamowanie to tylko jeden z wielu systemów ADAS znajdujących się obecnie w pojazdach. Parlament Europejski zatwierdził już propozycję wprowadzenia w przyszłości obowiązkowych systemów wspomagania jazdy we wszystkich samochodach.

Stale rosnąca popularność tych technologii w naturalny sposób przekłada się na ilość wizyt w warsztatach blacharskich, wielomarkowych czy tych specjalizujących się w wymianie szyb. TEXA, chcąc wesprzeć specjalistów zajmujących się tego typu naprawami, stworzyła RCCS, kompletny, modułowy i wielomarkowy zestaw, dzięki któremu można w prosty i szybki sposób obsługiwać wszystkie systemy ADAS, wykonując statyczne i dynamiczne kalibracje.OSTATNIE NOWOŚCI

TEXA TRUCK TOUR LIPIEC 2019 - ZAKTUALIZOWANE O NOWE TERMINY - WROCŁAW, CZĘSTOCHOWA
wszystkie zainteresowane warsztaty zapraszamy do uczestnictwa w serii spotkań poświęconych zaawansowanej diagnostyce samochodów ciężarowych.
Czytaj więcej

NOWOŚĆ W OPROGRAMOWANIU IDC5 TRUCK V.47
Począwszy od najnowszej wersji oprogramowania TRUCK 47 istnieje możliwość wykonywania aż do 5 zaawansowanych regulacji i kalibracji nawet w przypadku braku dostępu do Internetu.

Czytaj więcej

WSPÓŁPRACA POMIĘDZY TEXA A COBUS INDUSTRIES GMBH W ZAKRESIE DIAGNOSTYKI POJAZDÓW LOTNISKOWYCH
TEXA zawarła ważne porozumienie o współpracy z COBUS Industries GmbH, na podstawie którego niemiecki producent, światowy leader w zakresie zrównoważonej mobilności portów lotniczych, będzie zalecał wszystkim swoim warsztatom oraz warsztatom partnerskim stosowanie narzędzi TEXA.

Czytaj więcej

PROFIAUTO SHOW 2019 8-9.06.2019 - TEXA POLAND STOISKO 28
ZAPRASZAMY NA TARGI PROFIAUTO SHOW STOISKO 08-09.06.2019 - TEXA POLAND STOISKO 28

Czytaj więcej

DOIP NODE, DLA SUPERSZYBKIEJ DIAGNOSTYKI
DoIP NODE to wielomarkowy adapter opracowany przez TEXA pozwalający na bardzo szybkie wykonanie czynności diagnostycznych DoIP (Diagnosis Over Internet Protocol)...

Czytaj więcej

DOSTĘP DO DIAGNOSTYKI W GPUPIE FCA? TEXA DOSTARCZA OFICJALNE I ZATWIERDZONE ROZWIĄZANIE. ODKRYJ TO NA AUTOPROMOTEC!
Jak wiadomo, Grupa FCA w 2017 roku wprowadziła środki bezpieczeństwa, które uniemożliwiły niezależnym warsztatom naprawy najnowszych modeli pojazdów jej grupy. To była decyzja, którą TEXA od razu zakwestionowała...
Czytaj więcej

Archiwum news