IDC5: TECHNOLOGIA NA USŁUGACH WARSZTATÓW

IDC5, w zaledwie kilka sekund, oferuje dostęp do wielu wyjątkowych funkcji, które skutecznie wspierają pracę mechanika i towarzyszą mu krok po kroku w procedurze prawidłowej diagnozy i późniejszej naprawy pojazdu. Jest to intuicyjne oprogramowanie przeznaczone do realizacji wszystkich prac warsztatowych, które zapewnia niezrównaną obsługę klienta.
 

AUTOMATYCZNE SKANOWANIE TGS3s


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


CAR   TRUCK   POWERSPORTS   OFF-HIGHWAY   MARINE

TGS3s (TEXA Global Scan 3) to wyjątkowa funkcja TEXA, która wykonuje automatyczne skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących dostępnych dla diagnostyki i zamontowanych w pojeździe, w wyjątkowo krótkim czasie.

Dzięki niezwykłemu potencjałowi wchodzenia w diagnostykę i automatycznego rozpoznawania jednostek sterujących, zaraz po zakończeniu skanowania, TGS3 przedstawia uzyskane wyniki: obecność lub brak określonych sterowników na pokładzie, ewentualną obecność błędów, kody błędów, ich opisy, a przede wszystkim ich odczyt i kasowanie poprzez proste kliknięcie.

Jest to bardzo ważna cecha oprogramowania, która dodatkowo ułatwia zadania diagnostyczne dzięki opcji przeglądania i drukowania szczegółowego raportu ze skanowania, który można przekazać klientowi. 

CHECK UP POJAZDU


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


            

Funkcja Check-Up pojazdu daje możliwość wykonania, w wielu modelach najważniejszych marek pojazdów, diagnostyki wszystkich sterowników podczas jednej operacji, bez konieczności komunikacji z każdym ze sterowników z osobna.

Jedną z cech charakteryzujących pojazdy ciężarowe, jest występowanie dużej liczby sterowników elektronicznych. Często, w tym samym pojeździe, występują jednostki sterujące różnych producentów, które wymagają zastosowania odrębnych procedur diagnostycznych.

Check-Up pojazdu spełnia potrzeby operacyjne nowoczesnych warsztatów elektromechanicznych, ponieważ wykonuje pełną kontrolę elektroniki pojazdu.

AUTOMATYCZNE WYSZUKIWANIE POJAZDU


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


            

Funkcja Wyszukiwanie Pojazdu identyfikuje, dokładnie i szybko, model testowanego pojazdu.
Wyszukiwanie jest intuicyjne i natychmiastowe. Można je wykonać w następujących trybach:
Wyszukiwanie po Kodzie VIN: urządzenie diagnostyczne podłączone do gniazda pojazdu ma możliwość automatycznego odczytania kodu VIN, a następnie wybrania odpowiedniego modelu pojazdu z bazy oprogramowania IDC5.
Wyszukiwanie po Kodzie Silnika: w tym przypadku, identyfikacja pojazdu odbywa się poprzez wprowadzenie kodu silnika.
Wyszukiwanie po Nr Rejestracyjnym: funkcja ta po wprowadzeniu numeru rejestracyjnego lub jego fragmentu umożliwia wyszukanie i pobranie danych pojazdów przechowywanych w bazie “zarządzenie inf. o kliencie”.

DASHBOARD


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


            

Jedną z wyjątkowych funkcji dostępnych w oprogramowaniu IDC5 dla środowisk TRUCK i OFF-HIGHWAY jest DASHBOARD, która oferuje możliwość wyświetlania parametrów pracy sterownika w przyjazny dla użytkownika i atrakcyjny graficznie sposób odzwierciedlający zestaw wskaźników samochodu ciężarowego czy maszyny rolniczej, podzespoły mechaniczne oraz logikę działania systemu.
*Funkcje do zakupienia jako APP. Więcej informacji

GLOBAL SCAN


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


            

Oprogramowanie IDC5 w wersji POWERSPORTS i MARINE zawiera również kilka funkcji/konfiguracji specjalnych TEXA, opracowanych specjalnie w celu wsparcia pracy mechanika podczas naprawy tych grup pojazdów.

Jedną z nich jest Global Scan, która skanuje pojazd, wykrywa obecne w pojeździe jednostki sterujące, odczytuje ewentualną obecność błędów dla takich marek jak: Ducati, BMW, Harley Davidson, Sea-Doo, Can Am, Ski-Doo, Lynx, MV Agusta, Honda, Cummins Marine, Cummins Mercruiser Diesel, Mariner, Mercruiser, Mercury, Mercury Diesel, Mercury Racing, w modelach po 2010 roku oraz dla marki SEA-DOO (BRP).

SZYBKA DIAGNOSTYKA


DOSTĘPNE DLA ŚRODOWISK:


            

Umożliwia wykonanie prawidłowej diagnostyki wybranego pojazdu w kilku ruchach. Wystarczy kliknąć przycisk tej nowej funkcji, który znajduje się obok marki i podłączyć urządzenie diagnostyczne do pojazdu.

Oprogramowanie wejdzie bezpośerdnio w komunikację z układem wtryskowym i wykona skanowanie podając listę dostępnych sterowników i dostępnych dla nich opcji diagnostycznych. Funkcja ta dostępna jest dla wybranych marek, takich jak Honda i Suzuki.ODKRYJ WYJĄTKOWE FUNKCJE


WEJDŹ W ŚWIAT