URZĄDZENIA DIAGNOSTYCZNE

TEXA proponuje niezwykle szeroką gamę urządzeń do diagnostyki samochodów osobowych. Oferujemy kompletną serię produktów począwszy od najbardziej popularnych interfejsów takich jak NAVIGATOR TXT MULTIHUB i NANO S, poprzez nowoczesne jednostki wizualizacyjne serii AXONE NEMO 2 oraz AXONE NEMO MINI.  Innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają połączenie pojazdów klientów z obsługującym ich warsztatem, zapewniając bezpieczeństwo osobiste oraz stałą opiekę nad stanem technicznym pojazdu.

TEXA oferuje również wysokowydajne rozwiązanie dedykowane do kalibracji radarów i kamer samochodowych ADAS .


MULTI PEGASO natomiast stanowi idealne rozwiązanie łączące diagnostykę i analizę emisji spalin.

Wszystkie produkty TEXA są łatwe i intuicyjne w obsłudze, solidnie wykonane i wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. Cały proces ich produkcji przebiega we Włoszech na nowoczesnych i zautomatyzowanych liniach montażowych i zgodne z najbardziej wymagającymi normami jakości.

URZĄDZENIA DO DIAGNOSTYKI
I OBSŁUGI UKŁADÓW KLIMATYZACJI

Linia stacji KONFORT do diagnostyki i obsługi samochodowych układów klimatyzacji stanowi idealną odpowiedź na wszelkie potrzeby warsztatu. Nie przez przypadek wyznacza standardy serwisowania klimatyzacji na całym świecie.

Linia KONFORT obejmuje stacje dedykowane do obsługi czynnika R134a (705R, 705R OFF ROAD i 710R) oraz R1234yf (707R i 770S) jak również stacje, które mogą pracować z obydwoma typami gazów poprzez zastosowanie zestawu do konwersji (720R i 760R).

Model 780R i 780 TOUCH posiada natomiast dwa oddzielne obwody umożliwiające pracę z dwoma typami czynnika jednocześnie.

KONFORT 744 jest aktualnie jedną z niewielu stacji dostępnych na rynku zaprojektowanych do obsługi nowych układów klimatyzacji samochodowych opartych na zastosowaniu czynnika R744 (C02).


Rozwiązania zastosowane w stacjach KONFORT chronione są licznymi, międzynarodowymi patentami TEXA.

DEZYNFEKCJA POJAZDÓW

TEXA oferuje innowacyjne i profesjonalne rozwiązanie, które może wykonać dezynfekcję kabin samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, kamperów czy łodzi.

Jego zastosowanie jest skuteczne również w odkażaniu małych i średnich pomieszczeń, takich jak pokoje hotelowe, bary, poczekalnie czy biura.

ANALIZA EMISJI SPALIN

TEXA oferuje pełną gamę niezwykle dokładnych i niezawodnych narzędzi do analizy spalin. GASBOX i OPABOX są analizatorami spalin przeznaczonymi odpowiednio dla silników benzynowych i wysokoprężnych, z komorą pomiarową zaprojektowaną przez TEXA, unikalną i bardzo dokładną.

Do pomiaru prędkości obrotowej silnika TEXA oferuje urządzenia RC2 i RC3. RC2 może wykonać pomiary przez zacisk indukcyjny i czujnik piezoelektryczny lub przez mikrofon i sygnał resztkowy akumulatora. RC3, poza wymienionymi już sposobami pomiarów, odczytuje dane bezpośrednio z gniazda OBD pojazdu i pracuje również jako narzędzie diagnostyczne EOBD.

URZĄDZENIA POMIAROWE

Nowością TEXA w zakresie pomiarów jest LASER EXAMINER – innowacyjny miernik laserowy, który pozwala określić zużycie tarcz hamulcowych i bieżnika opon.
Interfejsy TEXA UNIProbe i TwinProbe pozwalają, natomiast, wykonywać wszystkie pomiary niezbędne do diagnostyki typu tradycyjnego i wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w instalacji elektrycznej pojazdu.

REGULACJA OŚWIETLENIA

System oświetlenia pojazdów w ostatnich latach ewoluował z technologicznego punktu widzenia. Coraz częściej reflektory ksenonowe, ledowe, a także laserowe współdziałają z radarami, kamerami i układem kierowniczym. W tym kontekście eLight przedstawia najbardziej zaawansowany system ustawiania reflektorów z zintegrowaną diagnostyką sterownika oświetlenia.

TPMS

Monitorowanie ciśnienia w oponach jest jednym z ważnych elementów związanym z bezpieczeństwem drogowym.
TEXA oferuje dwa doskonałe urządzenia, do przeprowadzania wszystkich operacji w tym obszarze: TPS to narzędzie proponujące obsługę podstawowych operacji, TPS2 to urządzenie wyższej klasy, opracowane specjalnie by spełniać wszystkie potrzeby warsztatów wulkanizacyjnych w zakresie obsługi opon.

BROSZURY