TEXA

Simplifying the present anticipating the future

Polski oddział TEXA został założony w styczniu 2008 i aktualnie znajduje się w Mysłowicach. Dostarcza na rynek polski kompletny asortyment urządzeń i usług TEXA. Obecnie zatrudnia ok. 20 osób, których zadaniem jest zapewnienie bardzo sprawnej i kompetentnej obsługi klienta.

Wspiera swoich klientów i dystrybutorów poprzez usługi profesjonalnej infolinii technicznej CALL CENTER, która udziela porad w zakresie diagnostyki i napraw pojazdów, obsługi samochodowych układów klimatyzacji, analizy spalin, pomiarów diagnostyki konwencjonalnej oraz ogólnego wykorzystania narzędzi TEXA do diagnostyki samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, motocykli, skuterów, maszyn rolniczych, maszyn budowlanych oraz sprzętu motorowodnego. Program szkoleniowy TEXAEDU oferuje mechanikom możliwość poszerzania wiedzy teoretycznej oraz praktycznej z zakresu diagnostyki wielomarkowej samochodów osobowych, ciężarowych oraz maszyn rolniczych.

Sprawne zaplecze logistyczne zapewnia szybkie i niezawodne dostawy gotowych produktów i części zamiennych. Naprawa i konserwacja sprzętu przeprowadzane są zarówno u klienta, poprzez struktury autoryzowanych dystrybutorów, jak i w siedzibie spółki w Mysłowicach.

Sprzedaż urządzeń i usług TEXA na rynku polskim odbywa się wyłącznie za pośrednictwem sieci autoryzowanych dystrybutorów, którzy wspierani są przez struktury TEXA.

TEXA, założona w 1992 roku przez Bruno Vianello, aktualnego Prezesa, jest Manuele Cavalli jest dzisiaj jednym z globalnych liderów w projektowaniu, wdrażaniu oraz produkcji wielomarkowych urządzeń diagnostycznych, analizatorów spalin, stacji obsługi samochodowych układów klimatyzacji oraz urządzeń do telediagnostyki przeznaczonych do samochodów osobowych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, budowlanych oraz sprzętu motorowodnego.

TEXA obecna jest na całym świecie poprzez rozległą sieć dystrybucji. Aktualnie zatrudnia około 1000 pracowników, w tym około 750 osób w centrali mieszczącej się w Monastier di Treviso, gdzie projektowana jest, wdrażana oraz produkowana pełna gama jej produktów.

Zakład TEXA, otwarty w 2012 roku obejmuje 30.000 m2 powierzchni zabudowanej na obszarze 100.000m2 terenu. Jest on wyrazem filozofii właścicieli Spółki, przeciwdziałających wyprowadzaniu produkcji z kraju i dehumanizacji pracy. Przestrzenie pracy o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego sąsiadują tutaj z bogatym zapleczem socjalnym i strefami relaksu, zbudowanymi zgodnie z duchem i architekturą lokalnej tradycji.

Ceryfikowana jakość

TEXA posiada prestiżowy certyfikat IATF 16949, właściwy dla systemów zarządzania organizacji produkujących oryginalne wyposażenie w branży motoryzacyjnej. Była w stanie dostosować swoje procesy biznesowe, do standardu VDA 6.3, przyjętego przez głównych producentów samochodów w zakresie projektowania, rozwoju, produkcji i obsługi posprzedażnej ich produktów.

Cały obszar, w którym prowadzona jest produkcja i przetwarzanie, został objęty certyfikatem E.P.A. (Obszar chroniony przed wyładowaniami elektrostatycznymi) zgodnie z przepisami IEC EN 61340, które określają kryteria ochrony urządzeń elektronicznych przed zjawiskami elektrostatycznymi.

TEXA uzyskała również certyfikat ISO/IEC 27001, co świadczy o jej dużej dbałości o ochronę i przetwarzanie danych pozyskanych od klientów oraz ich pojazdów.

POBIERZ CERTYFIKATY: