Urządzenia do serwisowania układów klimatyzacji
SERIA KONFORT

Urządzenia do klimatyzacji TEXA - postaw na najwyższą jakość

Sprawne działanie systemów A/C ma ogromne znaczenie dla komfortu kierowców niemal każdego rodzaju pojazdów. Dotyczy to zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarówek oraz autobusów, a także maszyn rolniczych czy budowlanych. Dlatego zadbaj o to, by stacja obsługi klimatyzacji znajdująca się w Twoim warsztacie charakteryzowała się najlepszą możliwą jakością. Zapoznaj się z naszą ofertą i postaw na globalnie cenione rozwiązania.

Dzięki ponad dziesięcioletniej pozycji lidera w dziedzinie serwisu i ładowania klimatyzacji pojazdów, TEXA uzyskała aprobaty i rekomendacje największych producentów pojazdów na całym świecie. Z tego samego doświadczenia TEXA stworzyła KONFORT TOUCH, gamę stacji ładowania charakteryzujących się wyjątkową jakością wykonania, przeznaczonych do wszystkich czynności serwisowych klimatyzacji w pojazdach wykorzystujących czynnik chłodniczy R134a i R1234yf.

W prosty, szybki, inteligentny sposób i z najwyższą łatwością obsługi.

Jest prosta, ponieważ dzięki 10-calowemu kolorowemu wyświetlaczowi dotykowemu, systemowi operacyjnemu AndroidTM oraz głównemu pulpitowi serwisowemu, użytkownik może spersonalizować operacje obsługi pojazdu, co znacząco upraszcza korzystanie ze stacji.

Jest szybka, ponieważ menu nawigacyjne jest przyjazne użytkownikowi i udostępnia wszystkie kluczowe funkcje na stronie głównej, co pozwala w kilku krokach, ale i z zachowaniem należytej dokładności, przeprowadzić cały proces obsługi.

Jest inteligentna, ponieważ stacja korzysta z zaawansowanej komunikacji, która pozwala jej np. na automatyczną aktualizację, otrzymywanie
zdalnej pomocy technicznej oraz łączenie się z innymi urządzeniami, takimi jak drukarki czy smartfony. Wykorzystuje również algorytm wyszukiwania, który identyfikuje pojazd w rozległej bazie danych, po słowach kluczowych, unikając w ten sposób klasycznego wyboru marki i modelu.

To tylko niektóre z możliwości, jakie oferują nasze flagowe urządzenia do serwisowania klimatyzacji samochodowej. Koniecznie sprawdź szczegółowe informacje na ich temat. Z pewnością nie będziesz zawiedziony!

Stacja klimatyzacji TEXA - rozwiązanie na dwa czynniki

Chcesz, by Twój warsztat był przygotowany na każdą ewentualność i nie chcesz odsyłać swoich klientów z niczym? A może jesteś fanem uniwersalnych rozwiązań, które łączą w sobie funkcjonalności wielu urządzeń w jednym sprzęcie? W takim wypadku zainwestuj w urządzenie do nabijania klimatyzacji, która pozwoli Ci na obsługę dwóch czynników. 

TEXA jest jedną z niewielu firm na świecie, która oferuje stację klimatyzacji zdolną do jednoczesnej obsługi tradycyjnego czynnika chłodniczego R134a oraz nowego R1234yf, obowiązkowego w nowo homologowanych pojazdach w Europie.

Jest nią KONFORT 780R. Wyposażona została ona w dwa niezależne obwody oraz zbiorniki gazów, dzięki czemu można w zaledwie kilka minut przełączyć ją z trybu obsługi układu A/C wypełnionego jednym czynnikiem na drugi.

To nie wszystkie zalety korzystania z KONFORT 780R. Ta zaawansowana stacja do klimatyzacji umożliwia niemal w pełni automatyczną obsługę. Interfejs zbiera przy pomocy czujników wszystkie niezbędne informacje wstępne pozwalające na wybranie odpowiednich czynności serwisowych. Jedną z funkcji urządzenia jest wyszukanie konkretnego modelu aktualnie obsługiwanego pojazdu i dostosowanie do niego procedury. Pozwala to na jeszcze dokładniejszą i sprawną pracę. 

 

Stacje ładowania klimatyzacji z serii KONFORT 780R mogą komunikować się ze smartfonami działającymi na systemach operacyjnych Android oraz iOS. Wszystko za sprawą specjalnej, darmowej aplikacji. Pozwala to mechanikowi na zdalny podgląd przebiegu prac i monitorowanie wszystkich parametrów. Dzięki systemowi ostrzeżeń może on zająć się innymi obowiązkami, gdyż w razie jakichkolwiek nieprawidłowości lub zakończenia cyklu dostanie on natychmiastowe powiadomienie. 


Stacja do klimatyzacji TEXA może być wyposażona również w dodatkowe akcesoria. Należą do nich między innymi rozwiązania pozwalające na odzyskiwanie zanieczyszczonych czynników chłodniczych z układów klimatyzacji, zestawy do płukania, zestawy identyfikatora czujnika i wiele więcej. Sprawdź nasze produkty i przekonaj się o wszystkich możliwościach!

Jaka stacja klimatyzacji na czynnik R134a lub R1234yf?

Interesuje Cię urządzenie do nabijania klimatyzacji, które będzie można dostosować do pracy na konkretnym czynniku? W TEXA wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów i przygotowujemy rozwiązania, które zadowalają nawet tych najbardziej wymagających. Chcesz dowiedzieć się więcej?

Stacje ładowania 760R, 760R BUS firmy TEXA (do dużych układów klimatyzacji), stacje ładowania 720 TOUCH i 712R mogą być skonfigurowane do pracy ze starszym czynnikiem R134a lub nowym R1234yf.

Przy zakupie stacji należy określić, z jakim czynnikiem chłodniczym zamierzasz pracować, ale dostępne są zestawy modernizacyjne umożliwiające zmianę czynnika chłodniczego w późniejszym terminie. Pierwotny wybór nie musi być ostateczny. Jeżeli w pewnym momencie zdecydujesz, że chcesz zacząć pracować na innym czynniku, możesz przezbroić urządzenie poprzez zastosowanie odpowiednich akcesoriów dodatkowych.

Urządzenie KONFORT 712R to jeden z naszych popularniejszych i tańszych modeli. To stacja do klimatyzacji, która pomimo stosunkowo niskiej ceny ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność. Oferuje całkowicie automatyczny tryb pracy oraz pomiary ilości odzyskanego oleju. 

Nabijanie klimatyzacji z KONFORT 720 TOUCH jest jeszcze łatwiejsze. Duży i czytelny ekran dotykowy pozwala na bardzo szybkie załadowanie odpowiedniego programu i rozpoczęcie procedury. Prostota obsługi oraz rozbudowana baza danych sprawiają, że korzystanie z tego urządzenia to sama przyjemność. 

Urządzenia do serwisowania układów klimatyzacji z najwyższej serii 760R i 760R BUS przeznaczone są do największych pojazdów, które mają zamontowane układy A/C o dużej pojemności. Występują zarówno w standardowej wersji, jak i w wariancie TOUCH z dotykowym wyświetlaczem o dużej rozdzielczości. Bez większego problemu dostosujesz je do własnych potrzeb i oczekiwań. One również mogą być obsługiwane zdalnie za pomocą aplikacji, która dokładnie monitoruje cały proces i informuje mechanika o wszystkich ewentualnych nieprawidłowościach.

Serwisowanie klimatyzacji z czynnikiem R1234YF

Interesują Cię urządzenia do serwisowania klimatyzacji samochodowej działającej na nowszym czynniku R1234yf? Przez wzgląd na przepisy środowiskowe wprowadzane przez Unię Europejską jest on coraz częściej spotykany. Ma podobne właściwości chłodzące jak R134a, ale rozkłada się w atmosferze dużo szybciej, dzięki czemu jest znacznie bardziej ekologiczny.

KONFORT 707R i KONFORT 770S to stacje klimatyzacji przewidziane wyłącznie do obsługi nowego czynnika chłodniczego R1234yf, którego stosowanie stało się obligatoryjne w nowo homologowanych pojazdach w Europie. Obie stacje zostały zaprojektowane zgodnie z restrykcyjnymi standardami niemieckich producentów pojazdów.

Model 770S wyposażony jest seryjnie w identyfikator czynnika chłodniczego. Oprócz tego ma szereg innych przydatnych funkcji, takich jak czyszczenie przewodów stacji, automatyczne rozpoznawanie pojemników i kontrola nieszczelności. Wśród jej elementów znajdziesz wentylacyjny system bezpieczeństwa, wyłącznik bezpieczeństwa, zestaw identyfikatora czynnika oraz hermetyczne i wymienne pojemniki na olej. 

Wszystko to sprawia, że stacja klimatyzacji TEXA model 770S wyróżnia się jako najlepsze urządzenie w swojej klasie. Potwierdzają to liczne nagrody branżowe z całej Europy. 

Polecamy zapoznanie się także z serią 707R. Serwisowanie klimatyzacji przy użyciu tego sprzętu to prosta formalność. To prosty i wygodny w obsłudze model umieszczony w wytrzymałej i ergonomicznej obudowie. Wśród jego wyróżniających się funkcjo można wymienić między innymi automatyczną kontrolę nieszczelności, dzięki czemu bezpieczeństwo całej procedury znacznie wzrasta. Oferujemy także wersję 707R OFF-ROAD przystosowaną między innymi do pracy z maszynami rolniczymi i budowlanymi. 

Każda stacja ładowania klimatyzacji z czynnikiem R1234yf znajdująca się w naszej ofercie funkcjonuje na nowoczesnym oprogramowaniu TEXA. To bardzo precyzyjny software wykorzystujący wiele automatycznych procedur. Ma rozbudowaną bazę danych na temat pojazdów, co pozwala mu na dostosowanie parametrów pracy do konkretnych marek i modeli.

Urządzenia do klimatyzacji obsługujące układy z R134a

Chociaż nowe przepisy unijne zakazują stosowania czynnika R134a w nowo konstruowanych układach, to wciąż może być on wykorzystywany w już wyprodukowanych pojazdach z A/C. TEXA nie zapomina o takich klientach i przygotowuje rozwiązania, które będą odpowiednie również dla nich.

Do obsługi układów na tradycyjny czynnik chłodniczy R134a, stosowany nadal w większości pojazdów dzisiejszego parku samochodowego na świecie, TEXA proponuje 2 stacje: KONFORT 705R i 710R. Oferują one te same zalety konstrukcyjne i funkcjonalne, co pozostałe modele linii, jednak niektóre z ich elementów zostały uproszczone.

Model 705R jest dostępny w bardzo korzystnej cenie i idealnie nadaje się na podstawowe urządzenie pozwalające na serwisowanie klimatyzacji. Pomimo tego, że stacja nie kosztuje wiele, to oferuje bardzo unikalne rozwiązania znane również z wyższych modeli serii KONFORT. Możemy wymienić wśród nich między innymi system czyszczenia przewodów stacji, który gwarantuje większe bezpieczeństwo i wydajność pracy, a także automatyczną kontrolę nieszczelności. 

Co istotne, model 705R występuje także w wersji OFF-ROAD, która pozwala na nabijanie klimatyzacji w dużych pojazdach rolniczych i budowlanych. To idealne urządzenie dla warsztatów specjalizujących się w obsłudze tego rodzaju klientów.

Nieco bardziej zaawansowana stacja klimatyzacji TEXA KONFORT 710R również doskonale sprawdza się jako urządzenie do serwisowania układów operujących na czynniku R134a. Można wyposażyć ją w dodatkowe akcesoria takie jak zestaw do płukania układu klimatyzacji. W ten sposób wszystkie przewody A/C znajdujące się w pojeździe będą odpowiednio zadbane. Inną opcją jest wzbogacenie jej o drukarkę termiczną, która pozwala na natychmiastowe wydrukowanie raportu dotyczącego serwisowania klimatyzacji.

Stacje ładowania klimatyzacji do obsługi czynnika R744 (CO2)

Alternatywą dla wyżej wymienionych czynników jest R744, czyli dwutlenek węgla. Nowoczesne układy klimatyzacji wykorzystujące tę metodę charakteryzują się bardzo niskim poziomem zanieczyszczenia i zminimalizowaniem ryzyka pożaru w przypadku niekontrolowanego wycieku. Z tego powodu cieszą się coraz większą popularnością i zdecydowanie warto mieć w warsztacie urządzenie, które pozwoli na serwisowanie klimatyzacji tego typu.

Stacja KONFORT 744 została opracowana we współpracy z niemieckimi producentami pojazdów. Jest aktualnie jedną z niewielu stacji dostępnych na rynku zaprojektowanych do obsługi nowych układów klimatyzacji samochodowych opartych na zastosowaniu czynnika R744 (C02).

Pomimo tego, że konstrukcja KONFORT 744 różni się nieco od pozostałych modeli dostępnych w naszej ofercie, to wynika to tylko z przystosowania urządzenia do obsługi czynnika CO2. Wszystkie zaawansowane funkcjonalności, z których słyną nasze sprzęty, są dostępne również i w tej wersji. Z tego powodu możemy gorąco polecić ją wszystkim właścicielom warsztatów, którzy oczekują najlepszej jakości. 

Wśród dodatkowego wyposażenia modeli 744 można znaleźć między innymi walizkę FORMING GAS. Zawiera ona dodatkowe oprzyrządowanie, w tym różnego rodzaju adaptery do podłączania zbiornika Forming Gas, reduktor ciśnienia w zbiorniku gazu formującego, zestaw przyłączeniowy do KONFORT 744 oraz wyższych modeli stacji, a także uszczelki teflonowe. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź pozostałe urządzenia do serwisowania układów klimatyzacji dostępne w naszej ofercie. Możesz sprawdzić ich dane techniczne i szczegółowe opisy funkcjonalności na odpowiednich podstronach produktowych. Zachęcamy też do zapoznania się z darmowymi broszurami w formie PDF, które pomogą Ci zgłębić tematy związane z diagnostyką i serwisowaniem A/C.

Przenośny identyfikator czynnika chłodniczego TXR ID

TXR ID to nowy przenośny identyfikator czynnika chłodniczego, który umożliwia identyfikację oraz pomiar czystości czynnika R134a lub R1234yf, przeznaczony do pracy z pojazdami oraz zewnętrznymi butlami. To urządzenie, zaprojektowane przez TEXA, dzięki filtrowi z węglem aktywnym, umożliwia precyzyjną analizę gazu, wykluczając wpływ innych czynników zewnętrznych.

KONFORT SERIA 700 ZATWIERDZONA PRZEZ:

AUDI – BENTLEY – BMW – BUGATTI – CHEVROLET – HYUNDAI – JAGUAR – KIA – LAMBORGHINI – LAND ROVER – MAZDA – MERCEDES-BENZ – MINI – MITSUBISHI – NISSAN – OPEL – PORSCHE – RENAULT – SEAT – SKODA – SUBARU – SUZUKI – TOYOTA – VOLKSWAGEN *
 

* Skontroluj u dystrybutorów TEXA jaki model i na jaki czynnik posiada rekomendację wymienionych producentów pojazdów.

FORMING GAS

Zestaw TEXA do wykrywania nieszczelności w układach A/C

Zestaw Forming Gas składa się z trzech elementów:

Wózek Forming Gas TTF 700*

Wózek Forming Gas TTF 700* jest kompletnym i niezależnym rozwiązaniem do wykrywania nieszczelności. Zawiera wszystkie elementy niezbędne do wykonania tego typu interwencji na układach A/C wykorzystujących dowolny czynnik;

Walizka Forming Gas

Walizka Forming Gas, znajduje się na wyposażeniu Wózka Forming Gas TTF 700, ale może także zostać zakupiona oddzielnie w celu poszerzenia funkcjonalności stacji KONFORT (760R, 760R BUS, 770S, 780R i 744) w zakresie wyszukiwania nieszczelności;

Detektor H2

Detektor H2 Detect wykrywa obecność wodoru w powietrzu, umożliwiając lokalizację wycieków

Forming Gas Wózek TTF 700

– Wymiarny: 1180x590x668 mm; Waga: 24.5 kg
– Przeznaczona do układów klimatyzacji: R134a, R1234yf, R744
– Obsługiwany zbiornik Forming Gas: max 20l
– Maksymalne ciśnienie: 20 bar dla R134a i R1234yf; 100 bar dla R744
– Wyposażony w zawór bezpieczeństwa, który otwiera się całkowicie w przypadku osiągnięcia wartości roboczej
– Manometr 100 bar, 100 mm CL1
– Węże serwisowe: R134a (LP/HP) 3 m; R1234yf (LP/HP) 2.5 m; R744 (LP/HP) 2.5 m; zbiornik Forming Gas  2.5
– Reduktor ciśnienia w zbiorniku gazu: wejściowe ciśnienie robocze maks. 300 bar; ciśnienie wyjściowe maks. 100 bar
– Pas bezpieczeństwa do mocowania butli do wózka
– Obudowa Forming Gas (może być również sprzedawana osobno)

* Zbiornik Forming Gas nie jest dołączony

Zestaw w walizce Forming Gas

Walizka Forming Gas, dołączona do zakupu wózka Forming Gas TTF 700 jako część oprzyrządowania, może być również zakupiona osobno do obsługi stacji ładowania klimatyzacji KONFORT (760R, 760R BUS, 770S, 780R i 744).

– Wymiary: 470x350x190 mm; Waga: 7 kg
– Komplet adapterów do podłączenia zbiornika Forming Gas
– Reduktor ciśnienia w zbiorniku gazu formującego: ciśnienie wejściowe 300 bar max, wyjście 100 bar max
– Zestaw przyłączeniowy do KONFORT 744 zawiera: Szybkozłącze do gazu formującego, elastyczny wąż 2500 mm do podłączenia wysokiego ciśnienia
– Zestaw przyłączeniowy do KONFORT 760R, 760R BUS, 770S i 780R zawiera: wąż 150 mm, zawór opróżniania, zawór bezpieczeństwa
– Uszczelki teflonowe

Detektor H2

Wykrywanie H2
– Widmo pomiarowe H2: od 0 do 2000 ppm
– Próg odpowiedzi: stężenie wodoru jest mierzone przy wzroście o 1 ppm
– Czas reakcji: 14 sek
– Czujnik pomiarowy jest umieszczony na końcu elastycznego przedłużenia o długości 200 mm.
– Narzędzie zapewnia również wizualną i akustyczną informację zwrotną o stężeniu wodoru
– Zasilanie: 2 x 1,5 V Mignon /AA
– Żywotność baterii: ok. 6 godzin (typowo)
– Warunki pracy: od -10 do 40°C /od 14 do 104°F
– Waga: ok. 200 g (z baterią)
– Dyrektywy WE: 94/9/WE (ATEX), 2014/30/UE

REC+

REC+ to nowe, opatentowane rozwiązanie TEXA do odzyskiwania zanieczyszczonych czynników chłodniczych z układów klimatyzacji.

Urządzenie współpracuje z w pełni automatycznymi stacjami ładowania z gamy KONFORT (780 TOUCH, 760 TOUCH, 760 BUS TOUCH, 720 TOUCH, 707R, 760R, 760R BUS i 780R BI-GAS) i gwarantuje całkowicie bezpieczny odzysk czynnika chłodniczego. Spełnia wymagania techniczne, eksploatacyjne i bezpieczeństwa najważniejszych producentów pojazdów i pozwala odzyskać do 95% czynnika chłodniczego zawartego w układzie. Pod koniec odzysku zanieczyszczony czynnik chłodniczy może zostać odprowadzony do zewnętrznego zbiornika w celu jego utylizacji.

BROSZURY:

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland