NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Cała historia rozwoju TEXA usiana jest prestiżowymi, międzynarodowymi nagrodami, które potwierdzają wyjątkowo innowacyjny charakter działalności przedsiębiorstwa.

W latach 90 AXONE2000 został nagrodzony przez GIPA, Groupement Inter Professionnel de l’Automobile, prestiżowe stowarzyszenie zawodowe działające w sektorze Automotive.

W latach 2006 i 2007 TEXA dwukrotnie otrzymuje w Nicei uznaną nagrodę Frost & Sullivan w dziedzinie innowacji. W uzasadnieniu czytamy: "Nagroda stanowi wyraz uznania wyższości firmy TEXA w stosunku do jej konkurentów, jak też jej zdolności do wdrażania nowych technologii, czego konkretnymi przykładami są AXONE Palmtop i AXONE Pad, wykorzystujące innowacyjne użycie aplikacji Google Search. To uznanie jest wynikiem działalności TEXA w dążeniu do znaczącego rozwoju produktów, w której pozostawia konkurentów daleko za sobą". W listopadzie 2008 roku Prezes Bruno Vianello został nagrodzony jako finalista prestiżowej nagrody "Przedsiębiorca Roku", przyznawanej przez Ernst & Young, w kategorii innowacji.

W roku 2009 TEXA ponownie nagradzana jest przez GIPA, tym razem w kategorii "Knowledge Diffusion", za projekt szkoleniowy TEXAEDU. W tym samym roku otrzymuje od Związku Izb Handlu Nagrodę za Rozwój Ekonomiczny w Regionie Veneto.

Także w roku 2009 przedsiębiorstwo otrzymało Złoty Medal na Grand Prix Internationaux de l'Innovation Automobile w Paryżu, za urządzenie OBD Log, a w roku 2010 Nagrodę za Innowację za OBD MATRIX na targach Automechanika we Frankfurcie, którą wręczył Minister Transportu Niemiec.

W 2011 roku TEXA wygrała Nagrodę "Galeria del Innovacion" w Madrycie.
14 czerwca 2011 roku Bruno Vianello otrzymał z rąk Prezydenta Republiki, Giorgio Napolitano, w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale, niezwykle prestiżową Krajową Nagrodę w Dziedzinie Innowacji.

Podczas Targów Autopromotech mających miejsce w 2013 roku w Bolonii Prezesowi Bruno Vianello została wręczona słynna "Nagroda Prasy", przyznawana przez najważniejsze branżowe tytuły prasowe osobie mającej szczególne zasługi na polu "zaangażowania i wyników osiąganych przez przedsiębiorcę włoskiego wierzącego w kulturowe dziedzictwo jego rodzinnej ziemi".

Rok 2013 zakończył się uzyskaniem międzynarodowej nagrody "Złoty Klucz", przyznawanej na rynku producentów i dostawców dla warsztatów samochodowych w Federacji Rosyjskiej.

W 2014 TEXA otrzymała kilka międzynarodowych nagród:
Odebrała 1 nagrodę aż w dwóch z siedmiu kategorii, podczas prestiżowego konkursu Trophy Innovation Automechanika we Frankfurcie.
Ponadto zdobyła także Innovation Trophy Automotive w Irlandii, Beste Werkstatt Profi-Marke w Niemczech oraz "Złoty klucz" na targach MIMS w Moskwie.

W 2015 roku TEXA weszła do grona 10 najbardziej innowacyjnych włoskich przedsiębiorstw “disruptive” obraz rynku w konkursie MIT Technology Review Italia.