NEWS

Odblokowanie bramki SGW dla pojazdów grupy VOLKSWAGEN

Oprogramowanie IDC5 integruje w swoich zasobach usługę nieograniczonego dostępu do diagnostyki pojazdów Grupy Volkswagen. Usługa ta, zawarta w pakiecie abonamentu TEXPACK, umożliwia odblokowanie w prosty i szybki sposób, sterowników chronionych bramką zabezpieczającą.

Coraz wyższe skomplikowanie pojazdów oraz możliwości komunikowania się z nimi, doprowadziły do poważnych zmian w świecie motoryzacyjnym. Coraz więcej pojazdów wyposażonych jest w co najmniej jeden sterownik, który zabezpieczony jest przed nieautoryzowanym dostępem do jego zasobów, mając na uwadze bezpieczeństwo cybernetyczne.  Grupa Volkswagen, podobnie jak inni producenci, wdrożyli system ochrony, uniemożliwiający połączenie się z jednostkami sterującymi bez specjalnej autoryzacji. Zabezpieczenie to uniemożliwia również przeprowadzanie codziennych czynności diagnostycznych i naprawczych przez niezależne warsztaty, które nie dysponują testerem, który posiada funkcję uwierzytelnienia.

TEXA na bieżąco współpracuje z producentami pojazdów, aby zapewnić użytkownikom swoich testerów diagnostycznych intuicyjny dostęp do diagnostyki nowoczesnych pojazdów. Dzięki temu ogromnemu zaangażowaniu, począwszy od niedawno wydanej wersji oprogramowania IDC5 CAR v76, możliwe jest bezproblemowe przeprowadzanie uwierzytelnionej diagnostyki również w pojazdach niemieckich producentów: Volkswagen, Audi, Seat, Cupra, Skoda, Volkswagen Samochody Użytkowe, Bentley i Lamborghini, których pojazdy wyposażone są w bramki zabezpieczające.

Aby Twój tester również mógł przeprowadzić diagnostykę tych pojazdów, wystarczy, że zasubskrybujesz pakiet aktualizacji TEXPACK CAR i stworzysz osobiste konto na portalu myTEXA (każdy diagnosta może stworzyć swój indywidualny profil). Jest to prosta i intuicyjna procedura, która w ciągu kilku minut pozwoli na utworzenie niezbędnego profilu i cyfrową weryfikację tożsamości. Po wykonaniu tej prostej procedury, oprogramowanie IDC5 CAR gotowe jest do nieograniczonego przeprowadzania wszystkich operacji diagnostycznych na zabezpieczonych sterownikach.

Pojazdy Grupy Volkswagen (wyjaśnia Igino De Lotto, Marketing Manager TEXA) stanowią około 25% pojazdów zarejestrowanych w Europie w ciągu ostatnich pięciu lat*. Mówimy o bardzo dużym udziale tych pojazdów w rynku. Dlatego dzięki naszemu nowemu rozwiązaniu, mechanicy posiadający sprzęt TEXA, mogą bez problemu, zapewniać pełną obsługę swoim klientom”

 *Ponowne opracowanie TEXA na podstawie danych ACEA.

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń – tel. 32 364 18 88 lub napisz – info.pl@texa.com

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 do 16:30.

Pozdrawiamy
Zespół Wsparcia Technicznego TEXA Poland

IDC5 CAR 76.0.0

Zapoznaj się z broszurą informującą o wydaniu aktualizacji IDC5 CAR, obejmującej szereg dodatkowych funkcji dedykowanych dla wielomarkowego oprogramowania TEXA przeznaczone do pojazdów osobowych oraz dostawczych.

UDOSTĘPNIJ:

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland