NEWS

TEXA WYGRYWA NAGRODĘ GRUPY VOLKSWAGEN 2024

2 lipca TEXA otrzymała nadzwyczajne wyróżnienie w Wolfsburgu, w historycznej siedzibie Volkswagena, zdobywając Nagrodę Grupy 2024 jako najlepszy dostawca. Spośród setek partnerów niemieckiego giganta (właściciela marek samochodowych Volkswagen, Audi, Seat, Skoda, Lamborghini, Porsche, Bentley i Bugatti) nagrodzono dziesięciu, którzy wyróżnili się najbardziej. TEXA była jedyną włoską firmą na liście, otrzymując w szczególności tytuł „Lokalnego Bohatera” za dostawę inwerterów (przedni podwójny i tylni pojedynczy inwerter) oraz jednostki sterującej pojazdem LCV dla niesamowitej hybrydowej supercar Lamborghini Revuelto. Nagrodę wręczył Silvano Michieli, Dyrektor ds. Zakupów w Lamborghini.

TEXA została pochwalona za ogromne zaangażowanie technologiczne i elastyczność produkcyjną w opracowywaniu tych zaawansowanych komponentów elektronicznych, które są mózgiem napędu elektrycznego pojazdu, zarządzając jego mocą i działaniem. Aby wyprodukować te części, TEXA we wrześniu ubiegłego roku zainaugurowała nowy zakład e-Powertrain, poświęcony wyłącznie napędom elektrycznym i hybrydowym, rzut kamieniem od swojej siedziby w Monastier di Treviso. W wyniku inwestycji przekraczającej 20 milionów euro, zakład zajmuje powierzchnię ponad 24 000 metrów kwadratowych i jest dedykowany produkcji silników elektrycznych z osią przepływu, inwerterów i jednostek sterujących pojazdem. Oprócz Lamborghini, TEXA jest także dostawcą dla innych prestiżowych marek hybrydowych i elektrycznych supercarów, objętych tajemnicą handlową. 

„Jestem zaskoczony i zaszczycony tą nagrodą, która nie została mi ogłoszona aż do kilku chwil przed ceremonią” – powiedział Bruno Vianello, Prezes i Założyciel. „Bycie cenionym przez jednego z największych producentów na świecie za produkcję kluczowych komponentów dedykowanych jednemu z ich najbardziej zaawansowanych i najwyżej ocenianych samochodów jest ogromną satysfakcją. Uważam, że ta nagroda jest wynikiem wielkiej pasji i entuzjazmu, z jakim zaangażowaliśmy się w nową branżę alternatywnych napędów, tworząc zupełnie nową firmę, oprócz tradycyjnej działalności diagnostycznej, nie wahając się przy żadnych inwestycjach i zatrudniając ludzi z niezwykłym doświadczeniem obok młodych ludzi o wyjątkowych potencjałach. Bycie uznanym za najlepszego dostawcę przez niemiecką firmę jest źródłem dumy także dla włoskiego przemysłu, który niestety staje się coraz bardziej marginalny w tym motoryzacyjnym świecie, gdzie jeszcze niedawno byliśmy uważani za liderów”.

UDOSTĘPNIJ:

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland