IDC5 Software

Kluczowy element diagnostyki TEXA

Oprogramowanie IDC5

Platforma diagnostyki TEXA

Oprogramowanie IDC5 jest kompletne, praktyczne, intuicyjne oraz działa szybko podczas komunikacji z pojazdami. Prowadzi mechanika przez wszystkie etapy diagnozy, od wykrycia błędu do jego rozwiązania.
 
To wszystko zawsze w praktyczny, bezpieczny oraz profesjonalny sposób.

Z IDC5

przekroczysz granice diagnostyki

IDC5 zapewnia szereg dodatkowych funkcji informacji, które wykraczają poza tradycyjne obszary diagnostyki. Te zasoby zwiększają potencjał AXONE NEMO 2, czyniąc go prawdziwym urządzeniem klasy Premium. Jest jak niezawodny partner w pracy, zdolny do rozwiązywania licznych problemów i przynoszący satysfakcję Tobie oraz Twoim klientom.

Oto niektóre z nich:

Automatyczne skanowanie systemów TGS3s

TGS3s to automatyczne skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących dostępnych(1) w pojeździe, poprzez wejście w diagnostykę w wyjątkowo krótkim czasie i automatyczne rozpoznawanie jednostek sterujących. TGS3s wyświetla wszystkie błędy obecne w pojeździe, wraz z ich opisami i daje możliwość ich kasowania poprzez proste kliknięcie. Z lisy sterowników można przejść bezpośrednio do diagnostyki wybranego systemu.

Rejestracja sesji diagnostycznej Rec & Play

Funkcja Rec&Play umożliwia nagranie sesji diagnostycznej i zapis parametrów oraz błędów, które występują podczas jazdy testowej. Dane te mogą być swobodnie wyświetlane i analizowane w późniejszym czasie oraz wykorzystywane do sporządzania wydruków i raportów z przeprowadzonych testów

(1) Skanowanie TGS3s może być niedostępne w pojazdach starszej generacji, ponieważ sterowniki w takich pojazdach mogą nie obsługiwać tej innowacyjnej funkcji.

Freeze Frame

Wyświetla zestaw parametrów i danych, które zarejestrował sterownik pojazdu w momencie wystąpienia usterki. Zestaw informacji zawartych w Freeze Frame uzależniony jest od producenta pojazdu i może się zmieniać w zależności od typu diagnozowanego systemu.

DASHBOARD(2)

Oferuje możliwość wyświetlania parametrów pracy sterownika w przyjazny dla użytkownika i atrakcyjny graficznie sposób, odzwierciedlając tablicę przyrządów, podzespoły mechaniczne oraz logikę działania systemu.

(2) Funkcja DASHBOARD jest już obecna i aktywowana dla klientów, którzy korzystają z narzędzia diagnostycznego AXONE NEMO 2. Dla klientów korzystających z innych rozwiązań diagnostycznych, funkcję tę można zakupić za pośrednictwem dedykowanej Aplikacji w wirtualnym sklepie “TEXA APP”.

PASS-THRU**

To funkcjonalność umożliwiająca połączenie z centralnymi serwerami poszczególnych producentów pojazdów w celu pobrania pakietów oprogramowania lub oficjalnych informacji technicznych.

Pomoc w błędach

Zawartość kryje szereg przydatnych informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć znaczenie komunikatu o błędzie i zasugerować komplet testów diagnostycznych do wykonania na pojeździe.

**Sprawdź zalecane wymagania sprzętowe oraz funkcje diagnostyczne udostępnione przez poszczególnych producentów pojazdów na www.texa.com/passthru.

Karty techniczne

Dostarczają precyzyjnych informacji dotyczących wybranego pojazdu, takich jak ręczny reset serwisu, ogólny opis konkretnego systemu elektroniczno-mechanicznego.

Dane techniczne

Unikalna baza danych gromadząca informacje o właściwościach poszczególnych pojazdów. Można znaleźć tu szczegółowe informacje w następującym zakresie: Dane Mechaniczne, Geometria Zawieszenia, Ciśnienie w Oponach, Pasek Rozrządu, Harmonogram Przeglądów, Lokalizacja Podzespołów.

Szczegóły Schematu Elektrycznego

Umożliwiają pogłębienie poszukiwań przyczyn usterki, poprzez interakcję z licznymi powiązanymi elementami schematu. Wybierając poszczególne podzespoły uzyskujemy podgląd ich okablowania, połączeń elektrycznych i zasad współdziałania z innymi komponentami.

Interaktywne schematy elektryczne

Wskazuje natychmiast połączenie między odczytanym błędem wewnątrz jednostki sterującej, a jej komponentem na schemacie elektrycznym. Z tego samego schematu można uzyskać dostęp do opisu podzespołu i funkcji sterowania.

Najbardziej wszechstronne

oprogramowanie z licznymi aplikacjami

Wirtualny sklep TEXA APP zawiera szereg aplikacji opracowanych przez TEXA, które pozwalają między innymi rozszerzyć pokrycie lub funkcje oprogramowania IDC5.
Znajdziesz tu liczne unikatowe rozwiązania które dodatkowo upraszczają codzienną pracę.
AXONE NEMO 2 jest w standardzie wyposażony w wiele ciekawych aplikacji, ale sporo z rozwiązań pozostaje dostępnych do pobrania, aby rozszerzyć zakres diagnostyki wielomarkowej TEXA.

Zespół i technologia

do Twojej dyspozycji

Dopasuj do swojego AXONE NEMO 2 szereg unikatowych funkcji, które pozwolą w pełni wykorzystać jego potencjał i uzyskać stałe wsparcie ze strony doradców technicznych Call Center TEXA.
W ten sposób Twój warsztat będzie zawsze podążać za rozwojem nowych technologii w sektorze motoryzacyjnym.
 
Jest to recepta na łatwiejsze wykonywanie codziennych napraw pojazdów.