Oprogramowanie texa IDC5

Kluczowy element diagnostyki TEXA

Oprogramowanie IDC5

Oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów IDC5

Interesuje Cię możliwość pracowania na nowoczesnym oprogramowaniu, które sprawi, że Twój warsztat będzie na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technologicznymi z branży motoryzacyjnej? Platforma diagnostyki TEXA to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Postaw na jakość i precyzję, które będą docenione przez Twoich klientów.
 
Oprogramowanie IDC5 jest kompletne, praktyczne, intuicyjne oraz działa szybko podczas komunikacji z pojazdami. Prowadzi mechanika przez wszystkie etapy diagnozy, od wykrycia błędu do jego rozwiązania.
To wszystko zawsze w praktyczny, bezpieczny oraz profesjonalny sposób.

Skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących przy pomocy oprogramowania IDC5 jest możliwe tylko za pośrednictwem urządzeń marki TEXA. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z interfejsami diagnostycznymi z naszej rozbudowanej oferty. Nasze urządzenia z serii AXONE wyznaczają nowe trendy swoją jakością i z pewnością Cię nie zawiodą. 

Wśród głównych zalet korzystania z IDC5 można wymienić przede wszystkim bardzo przejrzysty i estetyczny interfejs graficzny. Dzięki temu nawet osoby, które pierwszy raz wykonują skanowanie jednostek sterujących, będą mogły bez problemu przejść przez cały proces i łatwo odnaleźć się w możliwościach zapewnianych przez nasze urządzenia. 

Oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów IDC5 umożliwia bardzo łatwą komunikację z innymi urządzeniami znajdującymi się w warsztacie. Drukowanie i przesyłanie raportów czy aktualizacja bazy danych do najnowszej wersji, to czynności, z którymi poradzi sobie każdy. Szybkie wykonanie tego typu czynności to nie tylko więcej zaoszczędzonego czasu, który mechanik może poświęcić na inne obowiązki, ale także zadowolenie Twoich klientów, którzy nie będą musieli czekać tak długo na zakończenie badań technicznych.

Urządzenie do nagrywania sesji diagnostycznych i nie tylko - wszechstronna funkcjonalność

Z IDC5 przekroczysz granice diagnostyki

Nasze oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów zapewnia szereg dodatkowych funkcji i informacji, które wykraczają poza tradycyjne obszary diagnostyki. Te zasoby zwiększają potencjał AXONE NEMO 2, czyniąc go prawdziwym urządzeniem klasy Premium. Jest jak niezawodny partner w pracy, zdolny do rozwiązywania licznych problemów i przynoszący satysfakcję Tobie oraz Twoim klientom.

Oto niektóre z nich:

AUTOMATYCZNE SKANOWANIE JEDNOSTEK STERUJĄCYCH TGS3S

TGS3s to automatyczne skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących dostępnych(1) w pojeździe, poprzez wejście w diagnostykę w wyjątkowo krótkim czasie i automatyczne rozpoznawanie jednostek sterujących. TGS3s wyświetla wszystkie błędy obecne w pojeździe, wraz z ich opisami i daje możliwość ich kasowania poprzez proste kliknięcie. Z lisy sterowników można przejść bezpośrednio do diagnostyki wybranego systemu.

NAGRYWANIE SESJI DIAGNOSTYCZNEJ REC & PLAY -

Funkcja Rec&Play umożliwia nagranie sesji diagnostycznej i zapis parametrów oraz błędów, które występują podczas jazdy testowej. Dane te mogą być swobodnie wyświetlane i analizowane w późniejszym czasie oraz wykorzystywane do sporządzania wydruków i raportów z przeprowadzonych testów

(1) Skanowanie TGS3s może być niedostępne w pojazdach starszej generacji, ponieważ sterowniki w takich pojazdach mogą nie obsługiwać tej innowacyjnej funkcji.

Freeze Frame

Wyświetla zestaw parametrów i danych, które zarejestrował sterownik pojazdu w momencie wystąpienia usterki. Zestaw informacji zawartych w Freeze Frame uzależniony jest od producenta pojazdu i może się zmieniać w zależności od typu diagnozowanego systemu.

Dzięki temu specjalistyczna diagnostyka pojazdów wykonana przy pomocy naszego oprogramowania jest znacznie precyzyjniejsza. 

DASHBOARD(2)

Oferuje możliwość wyświetlania parametrów pracy sterownika w przyjazny dla użytkownika i atrakcyjny graficznie sposób, odzwierciedlając tablicę przyrządów, podzespoły mechaniczne oraz logikę działania systemu.

Dzięki temu skanowanie jednostek sterujących i interpretacja otrzymanych wyników są znacznie łatwiejsze. 

(2) Funkcja DASHBOARD jest już obecna i aktywowana dla klientów, którzy korzystają z narzędzia diagnostycznego AXONE NEMO 2. Dla klientów korzystających z innych rozwiązań diagnostycznych, funkcję tę można zakupić za pośrednictwem dedykowanej Aplikacji w wirtualnym sklepie “TEXA APP”.

PASS-THRU**

To funkcjonalność umożliwiająca połączenie z centralnymi serwerami poszczególnych producentów pojazdów w celu pobrania pakietów oprogramowania lub oficjalnych informacji technicznych.

To najlepszy sposób na upewnienie się, że specjalistyczna diagnostyka pojazdów znajdzie rozwiązania najlepsze dla konkretnego typu samochodu.

Pomoc w błędach

Zawartość kryje szereg przydatnych informacji, które pozwolą lepiej zrozumieć znaczenie komunikatu o błędzie i zasugerować komplet testów diagnostycznych do wykonania na pojeździe.

To właśnie dlatego nasze oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów cieszy się taką popularnością wśród mechaników.

**Sprawdź zalecane wymagania sprzętowe oraz funkcje diagnostyczne udostępnione przez poszczególnych producentów pojazdów na www.texa.com/passthru.

Karty techniczne

Dostarczają precyzyjnych informacji dotyczących wybranego pojazdu, takich jak ręczny reset serwisu, ogólny opis konkretnego systemu elektroniczno-mechanicznego.

Dane techniczne

Unikalna baza danych gromadząca informacje o właściwościach poszczególnych pojazdów. Można znaleźć tu szczegółowe informacje w następującym zakresie: Dane Mechaniczne, Geometria Zawieszenia, Ciśnienie w Oponach, Pasek Rozrządu, Harmonogram Przeglądów, Lokalizacja Podzespołów.

Szczegóły Schematu Elektrycznego

Umożliwiają pogłębienie poszukiwań przyczyn usterki, poprzez interakcję z licznymi powiązanymi elementami schematu. Wybierając poszczególne podzespoły uzyskujemy podgląd ich okablowania, połączeń elektrycznych i zasad współdziałania z innymi komponentami.

Interaktywne schematy elektryczne

Wskazuje natychmiast połączenie między odczytanym błędem wewnątrz jednostki sterującej, a jej komponentem na schemacie elektrycznym. Z tego samego schematu można uzyskać dostęp do opisu podzespołu i funkcji sterowania.

Zespół i technologia

do Twojej dyspozycji

Dopasuj do swojego AXONE NEMO 2 szereg unikatowych funkcji, które pozwolą w pełni wykorzystać jego potencjał i uzyskać stałe wsparcie ze strony doradców technicznych Call Center TEXA.
W ten sposób Twój warsztat będzie zawsze podążać za rozwojem nowych technologii w sektorze motoryzacyjnym.
 
Jest to recepta na łatwiejsze wykonywanie codziennych napraw pojazdów.

Najbardziej wszechstronne

oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów

Nawet najlepiej przemyślane oprogramowanie nie będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby danego warsztatu. Wiele oczekiwań zależy od indywidualnych wyzwań, z którymi mierzy się konkretny serwis. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, ale dbamy też o to, by nasi klienci wciąż mogli sobie z tym poradzić.
 
Wirtualny sklep TEXA APP zawiera szereg aplikacji opracowanych przez TEXA, które pozwalają między innymi rozszerzyć pokrycie lub funkcje oprogramowania IDC5.
Znajdziesz tu liczne unikatowe rozwiązania które dodatkowo upraszczają codzienną pracę.
AXONE NEMO 2 jest w standardzie wyposażony w wiele ciekawych aplikacji, ale sporo z rozwiązań pozostaje dostępnych do pobrania, aby rozszerzyć zakres diagnostyki wielomarkowej TEXA.

Jak wygląda dodatkowe oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów? Wszystkie dodatkowe funkcjonalności dostępne w naszym wirtualnym sklepie są technologią opracowaną przez TEXA. Dzięki temu masz pewność, że będą one w pełni kompatybilne z urządzeniami naszej marki, a ich zakup i instalacja nie sprawią Ci absolutnie żadnych problemów. 

By zapewnić naszym klientom jak największą wygodę, dbamy o to, by wszystkie dostępne aplikacje działające na oprogramowaniu IDC5 były łatwe do zlokalizowania. Można posortować je według ich przeznaczenia do konkretnych typów pojazdów. Dzięki temu nie musisz obawiać się tego, że chcąc przeprowadzić skanowanie wszystkich elektronicznych jednostek sterujących w samochodzie osobowym, zakupisz program dla ciężarówek czy maszyn rolniczych. 

Zachęcamy także do skorzystania z naszych dodatkowych narzędzi wyszukiwania. Dzięki temu łatwo znajdziesz aplikacje na konkretne urządzenie do nagrywania sesji diagnostycznych i przeprowadzania szczegółowej diagnostyki. Obecnie możesz zaopatrzyć się u nas programy na AXONE NEMO 2, AXONE 5 oraz komputery stacjonarne z systemem operacyjnym Windows. 

Skanowanie jednostek sterujących – przykładowe aplikacje dodatkowe

Zastanawiasz się, w jakiego rodzaju dodatkowe funkcjonalności możesz wyposażyć nasze oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów? W sklepie TEXA APP znajdziesz bardzo duży wybór różnych programów, z których znaczna część dostępna jest nieodpłatnie. 

  • DUAL MODE – to aplikacja pozwalająca na równoczesne podłączenie i wyświetlanie danych z dwóch różnych interfejsów. Dzięki temu możesz w tym samym czasie przeprowadzić diagnostykę różnych podzespołów. 
  • EURO CHECK – program, który umożliwia szybką identyfikację kategorii EURO danego pojazdu i sprawdzenia, czy nie dotyczą go ograniczania w poruszaniu się po niektórych strefach. Ma to ogromne znaczenie przy wyjazdach zagranicznych, gdzie tego typu obszary są bardzo popularne.
  • Kodowanie AIRBAG VAG – ta aplikacja pozwala na szybkie wygenerowanie kodu na zakodowanie sterownika do poduszki powietrznej. Znacznie skraca czas całej procedury.
  • Kodowanie kluczy – nasze oprogramowanie diagnozy szczegółowej pojazdów może być wzbogacone także o aplikację, która koduje kluczyki, piloty i immobilizery. 
  • Pojazdy elektryczne – specjalistyczna diagnostyka pojazdów elektrycznych jest coraz bardziej pożądaną usługą. Przygotuj swój warsztat na potrzeby klientów i wzbogać swój interfejs o funkcje i bazę danych zawierającą informacje na temat samochodów na prąd. 
  • SUPERCAR – to program stworzony z myślą o sportowych i luksusowych pojazdach. Daje on dostęp do pełnej bazy danych odnośnie marek takich jak Ferrari, Lamborghini, Porsche i wielu innych.
  • Wymiana baterii – aplikacja generująca kody potrzebne przy wymianie akumulatorów w pojazdach z systemem Start&Stop. 

Wszystkie wymienione wyżej aplikacje i programy pozwalające na precyzyjniejsze skanowanie jednostek sterujących, wzbogacające bazy danych i nie tylko, to jedynie część naszej rozbudowanej oferty. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi możliwościami oprogramowania IDC5. Możesz dostosować je w pełni pod swoje własne oczekiwania i potrzeby w celu stworzenia narzędzia niemal idealnego. Właśnie dlatego to najlepszy wybór dla każdego warsztatu. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdź materiały edukacyjne zamieszczone na naszej stronie. Znajdziesz wśród nich szczegółowe opisy produktów TEXA oraz ich dane techniczne, a także darmowe broszury instruktażowe w formie PDF. Dzięki temu specjalistyczna diagnostyka pojazdów nie będzie stanowić dla Ciebie absolutnie żadnej tajemnicy. 

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland