Najlepsze urządzenia do diagnostyki maszyn budowlanych i rolniczych

Do diagnostyki środowiska OFF-HIGHWAY (maszyny rolnicze i budowlane) Texa proponuje zestaw NAVIGATOR TXT MULTIHUB i niezwykle wytrzymały AXONE NEMO PLUS, który może być z powodzeniem stosowany również w trudnych warunkach pogodowych poza warsztatem.
Alternatywnie, NAVIGATOR TXT MULTIHUB może być także skonfigurowany do pracy z komputerem PC dzięki modułowi Bluetooth i w tej konfiguracji obsługuje diagnostykę wszystkich typów pojazdów w środowiskach TRUCK, CAR, MARINE i BIKE.

Branże rolnicza oraz budowlana są niezwykle wymagające. Maszyny, które pracują w takich warunkach, zmagają się z większymi obciążeniami niż jakiekolwiek inne pojazdy. By zapewnić ich jak najlepszą wydajność, prawidłowa i precyzyjna diagnostyka jest kluczowa. W TEXA oferujemy sprawdzone i popularne na całym świecie rozwiązania, które czynią nas jednym z rynkowych liderów produkujących sprzęt pomiarowy do warsztatów i stacji kontroli. 

Wszystkie nasze urządzenia do diagnostyki ciągników i innych maszyn są bardzo dopracowane oraz niezawodne.  Są bardzo uniwersalne, co pozwala na wykorzystywanie ich zarówno w kontrolowanych warunkach warsztatowych, jak i poza nimi. Zadbaliśmy o to, by były poręczne i wytrzymałe, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie z każdym wyzwaniem.

Diagnostyka maszyn rolniczych i budowlanych przy użyciu sprzętu z serii AXONE jest bardzo prosta. Główną zaletą tych urządzeń jest to, że posiadają własny dotykowy wyświetlacz o dużej rozdzielczości. Dzięki temu nie muszą być skomunikowane dodatkowo z komputerem, by rozpocząć pracę. Cały proces diagnostyczny może być wykonany na tablecie, co jest ogromną wygodą dla obsługującego go fachowca.

Osoby wymagające jeszcze więcej powinny zainteresować się modelem AXONE VOICE. Te urządzenia do diagnostyki maszyn budowlanych mogą być używane bezdotykowo. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, które umożliwia sprawne sterowanie głosowe. Na dodatek wydaje również komunikaty dźwiękowe, które ułatwiają przeprowadzenie całego procesu.

Wszystkie nasze produkty są bardzo łatwe w obsłudze i mają estetyczny oraz bardzo czytelny interfejs. Dzięki temu każdy fachowiec pracujący w warsztacie szybko opanuje wykorzystywanie tych urządzeń w trakcie wszelkiego rodzaju badań.

Nowoczesne oprogramowanie do diagnostyki ciągników i maszyn budowlanych

Warsztat, w którym odbywa się diagnostyka maszyn i urządzeń rolniczych oraz budowlanych musi być odpowiednio przystosowany do najnowszych rozwiązań technologicznych. Wiele współczesnych ciągników i pojazdów budowlanych jest bardzo mocno naszpikowana różnymi systemami elektronicznymi. Wybór odpowiedniego oprogramowania może być kluczowy dla przeprowadzenia prawidłowych pomiarów. 

W TEXA doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego opracowaliśmy specjalistyczne oprogramowanie do diagnostyki maszyn budowlanych i rolniczych. Jest ono zintegrowane z naszymi urządzeniami pomiarowymi i zapewnia niespotykane dotąd możliwości. 

Software IDC5 to środowisko bardzo łatwe w obsłudze, prowadzące diagnostę przez każdy etap badań technicznych. Pomaga w tym rozbudowana baza danych, dzięki której można szybko uzyskać informacje na temat napotykanych usterek, niezależnie od marki i modelu danego pojazdu. Dzięki temu diagnostyka maszyn budowlanych i ciągników idzie dużo szybciej i sprawniej. 

Nasze oprogramowanie do diagnostyki ciągników wspiera również aktualizacje. Dzięki temu nie musisz polegać na przestarzałej wiedzy i łatwo sprawdzić najnowsze rozwiązania, które pomogą Ci w usunięciu usterek. Znajdziesz tu między innymi szczegółowe dane techniczne i konserwacyjne, instrukcje napraw, ilustracje poglądowe i rysunki techniczne, harmonogramy, kosztorysy, akcje serwisowe i wiele więcej.

Oprogramowanie do diagnostyki maszyn rolniczych i budowlanych może być rozbudowane również o dodatkowe funkcjonalności. Wszystkie aplikacje są dostępne w sklepie wirtualnym TEXA. Dzięki temu bez problemu dopasujesz urządzenie działające na software IDC5 do potrzeb swojego warsztatu.

 

Diagnostyka ciągników i maszyn budowlanych - układy A/C

Praca na budowie czy na roli jest niezwykle obciążająca nie tylko dla maszyn, ale także i ludzi. Sprawny system klimatyzacji potrafi znacznie poprawić komfort operowania danym pojazdem. Z tego powodu warto przyłożyć szczególnie dużo uwagi do zapewniania w tej kwestii usług diagnostycznych najlepszej jakości. Jest to w pełni możliwe dzięki urządzeniom marki TEXA.

Linia stacji KONFORT do obsługi i przeglądów samochodowych układów klimatyzacji stanowi doskonałą odpowiedź na potrzeby wszystkich warsztatów. Nie przez przypadek zdobyła pozycję światowego lidera w tym sektorze.
Gama KONFORT dla środowiska OFF-HIGHWAY przewiduje możliwość wyboru pomiędzy prostą stacją 720R czy bardziej zaawansowaną 760R.

Diagnostyka maszyn budowlanych i rolniczych przy użyciu stacji 720R jest bardzo sprawna. Wszystko za sprawą wielu zautomatyzowanych funkcji, które ułatwiają pracę mechanikowi wykonującemu serwis. Należą do nich między innymi odzyskiwanie oleju oraz czynnika, a także recykling tego ostatniego. Ilość oleju oraz barwnika jest również kontrolowana przez automatyczny system zaworów. 

Stacja 720R wywodzi się z serii TOUCH.  Oznacza to, że jest wyposażona w duży dotykowy wyświetlacz. Znacznie podnosi to komfort obsługi i pozwala na kontrolowanie wszystkich operacji serwisowych bezpośrednio przy urządzeniu. Interfejs graficzny jest przygotowany w czytelny i estetyczny sposób, więc każdy poradzi sobie z obsługą urządzenia.

Diagnostyka maszyn i urządzeń A/C przy pomocy jakościowej stacji 760R to jeszcze łatwiejsze zadanie. Dzięki dużemu zbiornikowi wewnętrznemu o rozmiarze 30 kilogramów jest to urządzenie, które idealnie nadaje się do obsługi układów klimatyzacji o dużych pojemnościach. Stacja 760R może pracować zarówno ze starym czynnikiem R134a, jak i nowym R134yf. Wśród pozostałych funkcji można wymienić między innymi automatyczną kontrolę nieszczelności, wentylacyjny system bezpieczeństwa, czyszczenie przewodów stacji i inne.

Urządzenia do diagnostyki maszyn rolniczych - ozonowanie

Utrzymanie wnętrza maszyny rolniczej czy budowlanej w odpowiednim stanie czystości znacząco poprawia komfort pracy. Ma też wpływ na zdrowie, w przypadku gdy osoby obsługujące dany pojazd często się zmieniają. Jest to szczególnie ważne w dobie chorób zakaźnych takich jak Covid-19. Sprawdź nasze propozycje jak zadbać o tę kwestię.

TEXA oferuje innowacyjne i profesjonalne rozwiązanie, które może wykonać dezynfekcję kabin samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, kamperów czy łodzi. Jego zastosowanie jest skuteczne również w odkażaniu małych i średnich pomieszczeń, takich jak pokoje hotelowe, bary, poczekalnie czy biura.

Urządzenie AIR2 SAN nadaje się także doskonale do maszyn rolniczych i budowlanych. Co najważniejsze, używanie go nie wymaga obecności obsługującej osoby w miejscu ozonowania. W jaki sposób to działa? Nasz sprzęt za sprawą precyzyjnych czujników sam wykrywa, ile ozonu musi użyć, by przeprowadzić skuteczną dezynfekcję. Używa go dokładnie tyle ile potrzeba, więc nie trzeba martwić się o zbyt mocny efekt.  Dzięki temu po zakończeniu procesu w powietrzu nie pozostają drażniące substancje ani nieprzyjemny zapach. 

Nasze urządzenie do ozonowania maszyn budowlanych i ciągników rolniczych przeszło serie rygorystycznych testów. Dzięki temu wiemy, że charakteryzuje się niemal stuprocentową skutecznością w walce z Covid-19 i zabija 99,99% wirusów, które mogą zagrażać człowiekowi. Ozonowanie za pomocą AIR2 SAN pozwala również na pozbycie się bakterii gronkowca.

Dbając o komfort operatorów ozonatora, zadbaliśmy o to, by mógł być on sterowany w pełni zdalnie. Można zrobić to za pomocą bezpłatnej aplikacji dostępnej na smartfony. Dzięki temu fachowiec wykonujący procedurę może wybrać odpowiedni program i zająć się innymi obowiązkami w czasie gdy urządzenie będzie pracować. Po skończonym cyklu dostanie on powiadomienie na smartfona, że praca została wykonana. 

Wśród akcesoriów AIR2 SAN znajdują się między innymi wytrzymały wózek do przenoszenia urządzenia, zestaw filtrów przeciwpyłowych i odzysku ozonu, a także kable zasilające, które przydadzą się podczas pracy w pomieszczeniach.

Diagnostyka maszyn elektrycznych - dodatkowe urządzenia pomiarowe

Chcesz odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klientów odwiedzających Twój warsztat? Zadbaj o to, by wyposażyć się w urządzenia do diagnostyki ciągników i maszyn, z którymi możesz wykonać każdą procedurę. Zapoznaj się z pozostałymi produktami TEXA i sprawdź, czy któryś z nich przypadnie CI do gustu.

UNIProbe i TwinProbe to dwa interfejsy przeznaczone do wykonywania pomiarów typu analogowego i cyfrowego w ramach diagnostyki konwencjonalnej. Wyposażenie w nie swojego warsztatu to zdecydowanie dobry krok. Diagnostyka maszyn wirujących i innych będzie z nimi bardzo prosta. 

UNIProbe jest urządzeniem bardziej zaawansowanym i łączy w sobie sześć różnych narzędzi.

TwinProbe jest z kolei urządzaniem bardziej ekonomicznym łączącym w sobie praktyczność połączenia bezprzewodowego z profesjonalizmem UNIProbe. TwinProbe posiada funkcje dwukanałowego oscyloskopu i generatora sygnałów.
Obydwa urządzenia współpracują ze wszystkimi jednostkami wizualizacyjnymi TEXA lub z dowolnym komputerem klasy PC Windows bez konieczności użycia kabli, z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii Bluetooth, dając swobodę poruszania się wokół pojazdu.

UNIProbe pozwala na przeprowadzenie testów akumulatora, rozruchu, ładowania, kontroli elektrycznej sieci CAN, VAN, LIN, pomiaru napięcia, ciśnienia paliwa i oporu elektronicznego. Diagnostyka maszyn elektrycznych przeprowadzona przy pomocy tego urządzenia jest bardzo szybka i precyzyjna. 

Sprzęt został wyposażony w specjalne oprogramowanie Measurement System Software, rozwijane konkretnie w celu usprawnienia tego urządzenia pomiarowego. Działa ono niezwykle sprawnie i szybko, dzięki czemu wykrywanie wszystkich nieprawidłowych sygnałów jest jeszcze łatwiejsze. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej i sprawdzić pozostałe urządzenia do diagnostyki maszyn rolniczych i budowlanych, odwiedź nasze podstrony produktowe. Znajdziesz tam dodatkowe informacje i dane techniczne oferowanego sprzętu. 

PRODUKTY DO ZDALNEJ DIAGNOSTYKI

Zdalna diagnostyka dla pojazdów roliczych i budowlanych

broszury

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland