URZĄDZENIA DIAGNOSTYCZNE

Nasza firma od lat wyznacza najlepsze trendy w kwestii sprzętu do diagnostyki różnego rodzaju pojazdów. Nie zapominamy również o właścicielach jednośladów i innych pojazdów typu BIKE. Zapoznaj się z naszymi urządzeniami i przekonaj się o tym sam. Oferujemy rozwiązania, dzięki którym wszystkie procedury będą mogły odbyć się sprawnie, szybko i bez żadnych nieprzewidzianych problemów. 

Wszystkie nasze produkty charakteryzują się świetnym designem. Idealnie sprawdzają się zarówno w warunkach warsztatowych, jak i poza nimi. To ergonomiczne i nowoczesne urządzenia, na których możesz polegać w każdej sytuacji. Dotyczy to również ich oprogramowania. Oferuje ono intuicyjną obsługę i ogromną bazę danych dla mechanika, co znacznie usprawnia proces identyfikacji i usuwania usterek.

W Środowisku BIKE (motocykle, quady, skutery wodne, skutery śnieżne i ATV) TEXA utrzymuje niekwestionowaną pozycję lidera dzięki zastosowaniu interfejsu NAVIGATOR TXB Evolution oraz NAVIGATOR NANO S, które są w stanie połączyć się przez Bluetooth z komputerem PC lub z doskonałym urządzeniem wizualizacyjnym AXONE NEMO PLUS i AXONE NEMO LIGHT.

Dlaczego warto postawić na komputer diagnostyczny do motocykli właśnie od nas? Nawet najtańsze modele urządzeń od TEXA mają bardzo dużą funkcjonalność, która przekłada się na jakość i precyzje pomiarów.

Urządzenia z serii NAVIGATOR to poręczny sprzęt o niewielkich rozmiarach, który cieszy się ogromną popularnością. Model TXB EVOLUTION może być używany nie tylko w warsztacie, ale także podczas przeprowadzania testów drogowych. Pozwala to na odkrycie wielu usterek, które mogłyby nie wystąpić w momencie, w którym maszyna nie pracuje. Wyniki analizy są zapisywane w pamięci urządzenia, dzięki czemu można sprawdzić je później w bardziej sprzyjających warunkach.

Urządzenia do diagnostyki motocykli AXONE sprawiają, że każde badanie techniczne jest przeprowadzane o wiele sprawniej. Dzięki dotykowemu wyświetlaczowi z dużą rozdzielczością mechanik może bardzo łatwo korzystać ze sprzętu podczas wykonywania procedur, zamiast kursować między pojazdem a stacjonarnym stanowiskiem diagnostycznym.

Największą pomocą jest jednak bardzo duża baza informacji zawierająca szczegółowe dane techniczne motocykli, instrukcje postępowania z usterkami, schematy, rysunki techniczne i wiele więcej. Dzięki temu fachowiec może od ręki zająć się wszystkimi problemami, postępując zgodnie z wytycznymi pokazywanymi na interfejsie. To najlepszy sposób na usprawnienie pracy Twojego warsztatu

Komputer diagnostyczny motocyklowy do sprawdzenia emisji spalin

Ilość spalin wytwarzana przez pojazd jest bardzo istotną kwestią dla każdego kierowcy. Nie chodzi tu tylko o ekologię, ale również poważne kary związane z przekraczaniem norm. Pełna diagnostyka motocykli i innych podobnych pojazdów powinna dokładnie rozpatrywać tę kwestię, tak by móc wyeliminować usterki oraz zagrożenia, zanim staną się zbyt poważne. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi rozwiązaniami. Oferujemy profesjonalny sprzęt, którego precyzja znacznie usprawni pracę Twojego warsztatu.

TEXA oferuje pełną gamę niezwykle dokładnych i niezawodnych narzędzi do analizy spalin. GASBOX i OPABOX są analizatorami spalin przeznaczonymi odpowiednio dla silników benzynowych i wysokoprężnych, z komorą pomiarową zaprojektowaną przez TEXA, unikalną i bardzo dokładną. Do pomiaru prędkości obrotowej silnika, TEXA oferuje urządzenia RC2 i RC3. RCM jest rewolucyjnym obrotomierzem do motocykli, wykorzystywanym także do przeglądów.

Analizatory spalin GASBOX i OPABOX to popularne urządzenia, którym zaufało już mnóstwo warsztatów. Są skonstruowane w maksymalnie praktyczny sposób, dlatego oprócz zasilania sieciowego możliwe jest również wykorzystywanie ich w trybie akumulatorowym. Oprócz tego w komplecie znajduje się wytrzymały wózek ułatwiający przemieszczanie sprzętu. 

Urządzenia do diagnostyki motocykli pod kątem emisji spalin są wyposażone w łatwe w obsłudze oprogramowanie ETS. Jest ono kompatybilne z każdym komputerem działającym na systemie operacyjnym Windows. Przyjazny i intuicyjny interfejs przeprowadza diagnostę krok po kroku przez każdy etap pomiaru. Dzięki temu cały proces odbywa się szybko i sprawnie. 

Nasze mierniki RCM są narzędziem niezbędnym do precyzyjnego sprawdzenia, czy prędkość obrotowa silnika jest zgodna z obowiązującą normą MCTCNet. Całe badanie odbywa się bez potrzeby podłączania kabli i czujników. Dzięki temu pomiar można uzyskać w dosłownie parę chwil. W jaki sposób to działa? Zintegrowana antena analizuje częstotliwość zapłonu świec zapłonowych silnika. 

Diagnostyka motocykli przy użyciu mierników RCM nie jest trudna. Urządzenie ma klawiaturę oraz prosty wyświetlacz, który pokazuje wszystkie najważniejsze informacje. Dodatkowo kolorowe diody LED informują o tym czy wyniki pomiarów mieszczą się w dopuszczalnym przedziale. 

Zachęcamy także do sprawdzenia stacji MULTI PEGASO. To kompletne urządzenie zapewniające ogromną liczbę funkcji diagnostycznych, w tym także pomiar emisji spalin. Nowoczesny komputer przemysłowy znajduje się na stabilnym i wytrzymałym stojaku, który umożliwia łatwe przesuwanie sprzętu po warsztacie. 

Pomiarowe urządzenia do diagnostyki motocykli

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie. TEXA specjalizuje się w produkcji niezawodnych urządzeń potrzebnych do dokonania szczegółowych badań technicznych pojazdów motocyklowych i nie tylko. Z pewnością nie będziesz nimi zawiedziony.

UNIProbe i TwinProbe to dwa interfejsy przeznaczone do wykonywania pomiarów typu analogowego i cyfrowego w ramach diagnostyki konwencjonalnej.
UNIProbe jest urządzeniem bardziej zaawansowanym i łączy w sobie 6 różnych narzędzi. Może być wykorzystywane nie tylko do badań technicznych motocykli, ale także innych pojazdów, co czyni go bardzo uniwersalnym narzędziem.

Wśród możliwości UNIProbe można wymienić między innymi przeprowadzenie testów akumulatora, rozruchu, ładowania, kontroli elektrycznej sieci CAN, VAN, LIN, a także pomiaru napięcia i oporu elektrycznego oraz pomiaru ciśnienia paliwa. 

Urządzenia do diagnostyki motocykli UNIProbe pomimo ogromnej funkcjonalności są bardzo poręczne i mają małe rozmiary. Dzięki temu korzystanie z nich jest bardzo wygodne. Są wyposażone w specjalistyczne oprogramowanie MSS, które pozwala na uzyskanie jeszcze bardziej precyzyjnych wyników. 

TwinProbe jest z kolei urządzaniem bardziej ekonomicznym łączącym w sobie praktyczność połączenia bezprzewodowego z profesjonalizmem UNIProbe. TwinProbe posiada funkcje dwukanałowego oscyloskopu i generatora sygnałów. Narzędzie może być z powodzeniem skomunikowane ze wszystkimi jednostkami wyświetlającymi marki TEXA lub dowolnym komputerem z systemem operacyjnym Windows. Obsługuje sieć WiFi oraz Bluetooth. 

TTC jest narzędziem do sprawdzania prawidłowego napięcia paska rozrządu silnika, stworzonego zgodnie ze specyfikacją Ducati. Dzięki temu diagnozowanie motocykli tej marki będzie znacznie prostsze. Jest to bardzo istotne badanie, gdyż odpowiedni naciąg paska w znaczący sposób przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy. 

Jak wygląda diagnostyka motocykli przy użyciu TTC? Nie trzeba podłączać urządzenia do żadnych kabli ani umieszczać na pojeździe czujników. Wykonuje ono pomiar za pomocą czułego mikrofonu, który bada częstotliwość rezonansową. Dzięki temu korzystanie z TTC jest bardzo proste i szybkie.

Urządzenia do diagnostyki motocykli takie jak TTC mają zasilanie akumulatorowe, co jeszcze bardziej zwiększa komfort ich używania. Są wyposażone w wyświetlacz, który pokazuje wyniki testu od razu po dokonaniu pomiarów, dzięki temu nie trzeba łączyć TTC z żadnym innym urządzeniem. 

Komputer do diagnostyki motocykli - system TPMS

Monitorowanie ciśnienia w oponach jest jednym z ważnych elementów związanym z bezpieczeństwem drogowym.

Z tego powodu bardzo ważne jest to, by monitorujące je urządzenia zapewniały bardzo dokładne pomiary. Sprzęt marki TEXA jest najlepszym wyborem, by zapewnić Twoim klientom odpowiednią jakość obsługi. 


TEXA oferuje dwa doskonałe urządzenia, do przeprowadzania wszystkich operacji w tym obszarze: TPS to narzędzie proponujące obsługę podstawowych operacji, TPS2 to urządzenie wyższej klasy, opracowane specjalnie by spełniać wszystkie potrzeby warsztatów wulkanizacyjnych w zakresie obsługi opon.

Diagnostyka motocykli i sprawdzenie stanu ich opon przy użyciu TEXA TPS2 jest bardzo prosta. Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o praktyczności. Widać to przede wszystkim w jego kształtach i designie. Wszystkie elementy miernika zostały starannie przemyślane, a małe wymiary pozwalają na swobodne poruszanie się z nim po magazynie. 

Urządzenia do diagnostyki motocykli z serii TPS mają rozbudowane funkcje. Zapewniają sprawną komunikację nawet z trudniej dostępnymi czujnikami. Wszystko odbywa się w dwóch trybach, ręcznym lub TWS2. Obsługują nie tylko środowisko BIKE, ale mogą być stosowane z równie dobrą skutecznością przy samochodach osobowych i ciężarówkach. 

Sprzęt został wyposażony w wewnętrzną pamięć 4GB, którą można dodatkowo poszerzyć przez kartę micro SD. Pozwala to na magazynowanie dużej liczby raportów z wykonanych obsług serwisowych. Dzięki obecności aparatu fotograficznego o dużej rozdzielczości i z autofocusem istnieje również możliwość wzbogacenia ich o dokumentację fotograficzną. 

TPS może komunikować się swobodnie z dowolną jednostką wyświetlającą marki TEXA. Podobnie jak w przypadku reszty naszych urządzeń, możliwe jest również podłączenie sprzętu do komputera stacjonarnego lub laptopa z system operacyjnym Windows. Nie tylko ułatwia to obsługę, ale umożliwia też ściągnięcie aktualizacji oprogramowania i nowych baz danych. 

Urządzenie posiada także program TEXA TIRE MANAGER, który ułatwia zarządzanie sezonową wymianą opon. Jest to rozwiązanie, które bardzo usprawnia pracę warsztatu. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź dodatkowe materiały zamieszczone na naszej stronie. Znajdziesz na niej przydatne broszury instruktażowe oraz dokładne dane techniczne dotyczące naszych mierników. 

BROSZURY

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland