Diagnostyka ciężarówek i autobusów - postaw na najlepsze rozwiązania

Chcesz by Twój warsztat lub stacja kontroli pojazdów cieszyły się najlepszą opinią pośród klientów? Postaw na wysokiej jakości sprzęt diagnostyczny od cenionego na całym świecie producenta, który pozwoli Ci na sprawne i szybkie przeprowadzenie wszystkich procedur. Urządzenia naszej firmy charakteryzują się świetnym designem, dużą funkcjonalnością oraz niezawodnością. Możesz polegać na nich w niemal każdych warunkach!

TEXA jest światowym liderem w dziedzinie diagnostyki samochodów ciężarowch, autobusów i naczep.

NAVIGATOR TXT MULTIHUB, łączy się poprzez Bluetooth z komputerem PC oraz tabletem AXONE NEMO PLUS, najbardziej zaawansowanym i kompletnym urządzeniem wyświetlającym aktualnie dostępnym na rynku.

Niezależnie od tego, na jaki sprzęt się zdecydujesz, możesz liczyć na bardzo rozbudowaną funkcjonalność i łatwość w obsłudze. NAVIGATOR TXT MULTIHUB to bardzo popularne urządzenie, które zachwyca swoją jakością wykonania. Interfejs diagnostyczny jest umieszczony w wytrzymałej, specjalnie wzmacnianej obudowie, która ma wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Solidność oraz małe rozmiary sprawiają, że diagnostyka autobusów i ciężarówek może być przeprowadzona bez problemów niemal w każdej sytuacji. Również poza warsztatem. 

Interfejsy diagnostyczne z serii AXONE to jeszcze większy komfort pracy dla każdego mechanika. Duży, czytelny wyświetlacz dotykowy sprawia, że można korzystać z nich bezpośrednio, bez potrzeby podłączania do nich laptopa czy komputera stacjonarnego. Zapewnia to fachowcom bardzo przystępny dostęp do wszystkich potrzebnych informacji na temat danej usterki. Rozbudowana baza danych zawiera w sobie przydatne poradniki i schematy dla niemal wszystkich marek i modeli pojazdów ciężarowych i autobusów. 

Komputer diagnostyczny do ciężarówek – innowacja i wygoda

Wraz z rozwojem przemysłu motoryzacyjnego bardzo ważne jest to, by warsztat nadążał za rozwiązaniami wprowadzanymi przez producentów samochodów. Nasze urządzenia diagnostyczne to sprzęt, który pozwoli Ci na kompleksowe badania i łatwe zlokalizowanie usterek w każdym typie pojazdu. 

Oferujemy zaawansowany interfejs diagnostyczny do ciężarówek, działający na oprogramowaniu IDC5. Jego niewątpliwą zaletą jest świetna czytelność oraz rozbudowane bazy danych, dzięki którym mechanik otrzyma dokładne informacje na temat każdej zaistniałej usterki, niezależnie od marki i modelu danego pojazdu. Przy jego użyciu badanie techniczne autobusów i samochodów ciężarowych może być bardzo szybkie i sprawne. 

Prawidłowa i skuteczna diagnostyka ciężarówek wymaga ogromnych zasobów wiedzy od mechanika. Z tego powodu warto mieć zgromadzoną ją w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Interfejsy diagnostyczne od TEXA, które operują na oprogramowaniu IDC5 zawierają w sobie dane techniczne i konserwacyjne każdego modelu pojazdu. Umożliwiają także dostęp do instrukcji napraw, ilustracji i rysunków technicznych, harmonogramów, kosztorysów i akcji serwisowych.

Diagnostyka autobusów i ciężarówek - układy A/C

Współczesne ciężarówki i autobusy są wyposażone w zaawansowane układy klimatyzujące. Z tego powodu warto wyposażyć swój warsztat w profesjonalnych sprzęt pozwalający na badanie i obsługę tego rodzaju systemów.

Linia stacji KONFORT do diagnostyki i obsługi samochodowych układów klimatyzacji stanowi idealną odpowiedź na wszelkie potrzeby warsztatu.

Nie przez przypadek wyznacza ona standardy serwisowania klimatyzacji na całym świecie. Linia KONFORT obejmuje stacje dedykowane do obsługi gazu chłodniczego R134a (705R i 710R), gazu chłodniczego R1234yf (707R) oraz stacje, które mogą pracować z obydwoma typami gazów poprzez zastosowanie zestawu konwersji (720R i 760R).

Zwracamy uwagę na wersję 760R BUS przeznaczoną do układów o dużej pojemności, typowych dla autobusów i innych pojazdów specjalnych. 
Model 780R posiada dwa oddzielne obwody umożliwiające pracę z dwoma typami czynnika jednocześnie. 

Dzięki zastosowaniu systemu operacyjnego TEXA diagnostyka autobusów i ciężarówek pod kątem klimatyzacji będzie banalnie prosta. Ogromna ilość czujników pomiarowych sprawia, że cała procedura jest niezwykle precyzyjna i znacznie ułatwia mechanikowi wykonanie pracy. Na dodatek istnieje możliwość aktualizacji bazy danych wszystkich marek i modeli, a także kontroli i poświadczeń cykli serwisowych, dzięki czemu bez problemu dostosujesz funkcjonalność urządzenia do najnowocześniejszych pojazdów.

Stacja kontroli pojazdów ciężarowych - ozonowanie

TEXA oferuje innowacyjne i profesjonalne rozwiązanie, które może wykonać dezynfekcję kabin samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, kamperów czy łodzi. Jego zastosowanie jest skuteczne również w odkażaniu małych i średnich pomieszczeń, takich jak pokoje hotelowe, bary, poczekalnie czy biura.

Ozonowanie to procedura, która pozwala na bardzo dokładną dezynfekcję wnętrza pojazdu. Ma to szczególne znaczenie w środkach masowego transportu, dlatego zdecydowanie warto wyposażyć się w takie urządzenie do obsługi autobusów.

Urządzenie AIR2 SAN od TEXA pozwala na pełne zautomatyzowanie całego procesu. Na podstawie pomiarów z czujników ozonator sam oblicza odpowiednią ilość ozonu, którą musi rozpylić. Przeprowadzenie procedury nie wymaga od fachowca obecności na miejscu, gdyż sprzęt można sterować zdalnie za pomocą aplikacji. Jest to ogromna wygoda, gdyż w czasie trwania ozonowania może on zająć się innymi obowiązkami. Po skończeniu dezynfekcji otrzyma on powiadomienie.

AIR2 SAN jest skuteczny także w przypadku COVID-19, co potwierdzają liczne badania laboratoryjne.

Badania techniczne autobusów i ciężarówek pod kątem emisji spalin

Badania emisji spalin to element, bez którego nie obędzie się dokładna diagnostyka ciężarówek i autobusów. Jest to istotne nie tylko z powodu dbania o środowisko, ale również bardzo wysokich kar dla kierowców, których pojazdy przekraczają dopuszczalne normy. Z tego powodu precyzyjna kontrola jest bardzo ważna!

TEXA oferuje pełną gamę niezwykle dokładnych i niezawodnych narzędzi do analizy spalin. GASBOX i OPABOX są analizatorami spalin przeznaczonymi odpowiednio dla silników benzynowych i wysokoprężnych, z komorą pomiarową zaprojektowaną przez TEXA, unikalną i bardzo dokładną.  Oprogramowanie sterujące do urządzeń kontrolnych może być zainstalowane na dowolnym komputerze z systemem Windows. Dzięki temu nie będziesz mieć żadnych problemów z korzystaniem z niego w swoim warsztacie. 


Do pomiaru temperatury i prędkości obrotowej silnika, TEXA oferuje nadzwyczaj kompletne narzędzie RC3. Co istotne, można używać go bez otwierania pokrywy pojazdu. Wystarczy podłączyć urządzenie do złącza diagnostycznego, skąd pobierze wszystkie niezbędne dane przez protokół EOBD. Może również służyć jako skaner emisji spalin. 

Stacja kontroli pojazdów ciężarowych - najlepsze urządzenia pomiarowe

Dokładna diagnostyka autobusów i ciężarówek wymaga różnego rodzaju sprzętu. Sprawdź dodatkowe możliwości oferowane przez naszą markę. Z pewnością nie będziesz nimi zawiedziony!

UNIProbe i TwinProbe to dwa interfejsy przeznaczone do wykonywania pomiarów typu analogowego i cyfrowego w ramach diagnostyki konwencjonalnej. UNIProbe jest urządzeniem bardziej zaawansowanym i łączy w sobie sześć różnych narzędzi. TwinProbe jest z kolei urządzaniem bardziej ekonomicznym łączącym w sobie praktyczność połączenia bezprzewodowego z profesjonalizmem UNIProbe.
TwinProbe posiada funkcje dwukanałowego oscyloskopu i generatora sygnałów. Obydwa urządzenia współpracują ze wszystkimi jednostkami wizualizacyjnymi TEXA lub z dowolnym komputerem klasy PC Windows bez konieczności użycia kabli, z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii Bluetooth, dając swobodę poruszania się wokół pojazdu.

 

Zapoznaj się również z naszym sprzętem pozwalającym na zdalną diagnostykę pojazdów ciężarowych i autobusów. ETRUCK to miniaturowe urządzenie, które instaluje się w gnieździe diagnostycznym pojazdu. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie stanu danej ciężarówki w sposób ciągły i dokonywanie napraw na elektronicznych systemach bez potrzeby odwiedzania warsztatu. To rozwiązanie wygodne zarówno dla samych mechaników, jak i dla kierowców, którzy oszczędzają swój czas.

Diagnostyka autobusów i ciężarówek - TPMS

Monitorowanie ciśnienia w oponach jest jednym z ważnych elementów związanym z bezpieczeństwem drogowym. Ma to jeszcze większe znaczenie w przypadku dużych pojazdów takich jak ciężarówki czy autobusy. Z tego powodu nie można zapomnieć o tej czynności podczas diagnostyki.

TEXA oferuje dwa doskonałe urządzenia, do przeprowadzania wszystkich operacji w tym obszarze: TPS to narzędzie proponujące obsługę podstawowych operacji, TPS2 to urządzenie wyższej klasy, opracowane specjalnie by spełniać wszystkie potrzeby warsztatów wulkanizacyjnych w zakresie obsługi opon.

To mały i poręczny sprzęt w wytrzymałej obudowie i z czytelnym wyświetlaczem. Dzięki temu może być z powodzeniem wykorzystywany w każdych warunkach. Urządzenie można skomunikować też za pomocą sieci WiFi lub trybu bluetooth z jednostką wyświetlającą lub oprogramowaniem na komputerze stacjonarnym. Dzięki temu mechanik otrzyma wygodny dostęp do wszystkich funkcjonalności TPS2 i będzie mógł w razie potrzeby przeprowadzić aktualizacje bazy danych.

Jeżeli zainteresował Cię ten lub inny sprzęt diagnostyczny z oferty TEXA, koniecznie zapoznaj się z dodatkowymi materiałami umieszczonymi na naszej stronie. Znajdziesz wśród nich między innymi broszury opisujące szczegółowe funkcjonalności danych urządzeń, a także inne przydatne poradniki w formie PDF

PRODUKTY DO ZDALNEJ DIAGNOSTYKI

Zdalna diagnostyka dla pojazdów ciężarowych.

broszury

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland