Jaką stację do klimatyzacji wybrać?

Serwisowanie klimatyzacji jest czynnością, którą powinien wykonywać każdy warsztat samochodowy. Współczesne przepisy, które mają za zadanie poprawić ekologiczny aspekt tej technologii sprawiają jednak, że sprawa nieco się komplikuje. Dlatego przed zakupem sprzętu upewnij się, że ma on możliwość obsługi odpowiedniego czynnika chłodniczego. Sprawdź czym jeszcze kierować się podczas zakupów!

Jaka stacja do obsługi klimatyzacji będzie najlepsza?

Nowe przepisy unijne wymusiły spore zmiany na rynku klimatyzacyjnym. Firmy motoryzacyjne wykorzystywały do tej pory powszechnie czynnik R134a, który obecnie zastępowany jest gazem chłodniczym R1234yf. Mają one bardzo podobną charakterystykę, ale ten drugi znacznie szybciej rozkłada się w atmosferze, dzięki czemu nie doprowadza do poważnych zanieczyszczeń środowiska.

O ile przejście z jednego czynnika na drugi jest jak najbardziej pozytywne, to może stanowić to niemały problem dla wielu warsztatów. Wszystko przez to, że urządzenia do serwisowania klimatyzacji działające na starym czynniku nie są przystosowane do pracy z nowym. Wymaga to zakupu nowej jednostki lub zmodyfikowania starej.

Czy jest to jednak opłacalny ruch? Wciąż większość pojazdów wyprodukowanych przed wprowadzeniem nowych przepisów ma układy wykorzystujące R134a. To oni stanowią dużą część klientów warsztatów. Niemniej wszystkie nowe samochody osobowe i inne środki transportu wyposażone są już w klimatyzację wykorzystującą R1234yf. Już teraz coraz więcej z nich pojawia się w serwisach, a z czasem ich liczba będzie tylko wzrastać.

Jaka stacja do obsługi klimatyzacji będzie w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem? Profesjonalny warsztat powinien być wyposażony na każdą ewentualność, dlatego zalecamy posiadanie na stanie urządzeń obsługujących oba czynniki. Mogą to być osobne stacje lub jeden zaawansowany model posiadający możliwość pracy zarówno z R134a, jak i R1234yf.

Stacja klimatyzacji – jaką wybrać do swojego warsztatu?

To, na jaki model stacji klimatyzacji się zdecydujesz, powinno zależeć przede wszystkim od Twoich potrzeb oraz budżetu. Gorąco polecamy produkty marki TEXA, które są cenione na całym świecie.

Jaka stacja do obsługi klimatyzacji marki TEXA sprawdzi się najlepiej? Seria KONFORT jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdują się w niej urządzenia, które są w stanie pracować z oboma wcześniej wymienionymi czynnikami.

W przypadku starego R134a najlepiej sprawdzą się modele podstawowe takie jak 705R i 710 TOUCH. Są one bardzo funkcjonalne, a przy tym stosunkowo tanie. To odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie, jeżeli nie chcesz inwestować zbyt dużo w technologie, która będzie stopniowo zanikać.

Do czynnika R1234yf polecamy stacje klimatyzacji KONFROT 707 TOUCH i 770S. Są to nowoczesne i w pełni zautomatyzowane jednostki, które zdobyły liczne nagrody branżowe. Działają na innowacyjnym oprogramowaniu TEXA, które umożliwia bardzo precyzyjne wykonanie czynności serwisowych.

Jaka stacja do obsługi klimatyzacji jest w stanie działać z oboma czynnikami? To przede wszystkim modele 760 TOUCH, 720 TOUCH oraz 712R. Występują one w różnych konfiguracjach, które można dostosować do dowolnego rodzaju gazu chłodniczego.

Jeżeli zależy Ci jednak na pełnej wygodzie i maksymalnie sprawnej obsłudze klienta, powinieneś sprawdzić rozwiązania oferowane przez model KONFORT 780 TOUCH. To najnowsze osiągnięcie TEXA, oferujące dwa niezależne obwody oraz zbiorniki gazów, które umożliwiają zmianę trybu pracy w przeciągu zaledwie paru minut. W ten sposób jedno urządzenie może pracować na obu czynnikach chłodzących. TEXA to jedna z nielicznych firm na świecie, która oferuje taką funkcję.

Stacja klimatyzacji – jaką wybrać na podstawie dodatkowych funkcjonalności?

Obsługa czynników chłodniczych to nie wszystko, co może zaoferować dobra stacja klimatyzacji. Podczas zakupów sprzętu należy zwrócić uwagę również na inne możliwości oferowane przez dane urządzenie.

Jaka stacja do obsługi klimatyzacji jest warta uwagi? Wśród nowoczesnych stacji do serwisowania układów A/C zdecydowanie należy wymienić urządzenia TEXA z serii KONFORT TOUCH. Jest to sprzęt charakteryzujący się wyjątkową jakością wykonania. Jedną z jego głównych zalet jest to, że wszystkie modele są wyposażone w duży, dotykowy wyświetlacz, który znacznie ułatwia przeprowadzenie czynności serwisowych.

Czytelnemu i estetycznemu interfejsowi graficznemu towarzyszy także bardzo rozbudowana baza danych zawierająca między innymi instrukcje przeprowadzania czynności serwisowych oraz szczegółowe dane techniczne odnośnie układów klimatyzacji w konkretnych modelach pojazdów. Dzięki nim praca mechanika jest zdecydowanie łatwiejsza.

Stacje do obsługi klimatyzacji z serii KONFORT wykonują procedury serwisowe automatycznie. Są wyposażone w precyzyjne czujniki, które sprawdzają dokładne zapotrzebowanie na substancje chłodzące. Dzięki temu nie trzeba w nich nic ręcznie ustawiać, co niweluje ryzyko popełnienia ludzkich błędów. Wszystko to sprawia, że urządzenia od TEXA są najlepszym wyborem dostępnym na rynku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stacji klimatyzacji KONFORT, koniecznie sprawdź pełną ofertę  dostępną na naszej stronie!

Masz pytania? 

Zadzwoń – tel. 32 364 18 88, lub 

Napisz – info.pl@texa.com

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 do 16:30.

Pozdrawiamy
Zespół Wsparcia Technicznego TEXA Poland

KONFORT TOUCH – Prosta jak smartphone,wydajna jak KONFORT

ARCHIWUM:

UDOSTĘPNIJ: