KOMUNIKATY PRASOWE

TEXA RCCS 3: NOWY ZESTAW DO KALIBRACJI SYSTEMÓW ADAS

RCCS 3 to nowy zestaw zaprojektowany i wyprodukowany przez TEXA przeznaczony do kalibracji systemów ADAS. Systemy ADAS (Advanced Driver Assistance Systems – Zaawansowane Systemy Wspomagania kierowcy), są coraz powszechniejsze w pojazdach najnowszej generacji.
 
Zestaw dostępny jest w dwóch wersjach: RCCS 3 z Monitorem i RCCS 3 z Panelami. Obie zawierają najnowocześniejszą technologię konstrukcyjną i wyjątkowe podzespoły. RCCS 3 z Monitorem jest najlepszym rozwiązaniem pod względem wydajności i szybkości działania, ponieważ wykorzystuje cyfrowe obrazy paneli, podczas gdy RCCS 3 z Panelami jest zaprojektowany do ich fizycznego zastosowania.
 
Zestawy TEXA gwarantują szerokie możliwości zastosowania dzięki prostej, szybkiej i precyzyjnej regulacji oraz opcji ich użycia zarówno z urządzeniami do regulacji geometrii zawieszenia pojazdu, jak i w trybie pozycjonowania optycznego.
 
RCCS 3 z Monitorem
To nowy zestaw TEXA do kalibracji radarów, lidarów, kamer i czujników wykorzystujący cyfrowe obrazy paneli. Jest wyposażony w 75-calowy ekran o rozdzielczości 4K, który zapewnia optymalną wizualizację paneli, przy zachowaniu proporcji 1:1, zgodnie ze specyfikacjami producentów pojazdów. Ponadto koniecznie należy podkreślić fakt, że nie deformuje on ani nie zmienia rozmiarów oryginalnych paneli. W ten sposób warsztat może mieć pewność, że stosuje najbardziej poprawne i bezpieczne rozwiązania i nie ryzykuje zmiany zachowania pojazdu na drodze.
 
RCCS 3 współpracuje z oprogramowaniem IDC5 i prowadzi mechanika, krok po kroku, do szybkiej i automatycznej identyfikacji pojazdu. Panel jest wybierany i ustawiany na monitorze, bez ryzyka popełnienia błędu.
 
Dzięki ciągłym aktualizacjom oprogramowania, które regularnie udostępniają nowe pojazdy i panele, a także niezbędnym kartom pomocy przygotowanym dla poszczególnych marek i modeli pojazdów, użytkownik ma pewność, że wykona wszystkie operacje z najwyższą precyzją i zaleceniami producenta pojazdu, a dodatkowo skorzysta z niebywałego pokrycia diagnostycznego.
 
Inteligencja i bezpieczeństwo dzięki wbudowanemu Mini PC
 

Konstrukcja zestawu RCCS 3 z Monitorem została zintegrowana z Mini PC, który gwarantuje zastosowanie inteligentnego systemu synchronizującego doskonale zasoby oprogramowania IDC5 z zestawem do kalibracji TEXA. Obrazy paneli są przesyłane i pozycjonowane automatycznie, zgodnie z dokonanym wyborem pojazdu. Ich wizualizacja odbywa się w liniowym, bezpiecznym i szybkim procesie.

Mobilność i łatwe, precyzyjne i szybkie regulacje

RCCS 3 zbudowany jest z solidnego wspornika głównego z elektryczną regulacją wysokości. Dzięki praktycznym pokrętłom można go łatwo przechylać na boki i do przodu*.
 
Ponadto pokrętło i poziomica laserowa pozwalają na wykonywanie nawet milimetrowych ruchów bocznych. Ponad ramą urządzenia znajduje się dodatkowy wskaźnik laserowy, pomocny w ustaleniu środka pojazdu, poprzez wycelowanie wiązki lasera w przednie logo pojazdu. Poprzeczna belka regulacyjna jest wyposażona w dwa dalmierze i przesuwany odbłyśnik, przy czym ten ostatni posiada centralny laser do ustawiania zestawu względem radaru czołowego.
RCCS 3 można w łatwy sposób przemieszczać w warsztacie dzięki obrotowym kółkom, w które jest wyposażony.
Takie wyposażenie technologiczne pozwala na prawidłowe ustawienie RCC3 w stosunku do pojazdu oraz podłoża zachowując przy tym łatwość obsługi, absolutną precyzję i całkowite bezpieczeństwo.

*regulacja boczna oraz pochylenie do przodu dostępne są tylko w wersji RCCS 3 z monitorem.

ARCHIWUM:

UDOSTĘPNIJ:

Ważna Informacja dla Naszych Klientów

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że z dniem 20 maja 2024 roku nastąpiła zmiana lokalizacji Magazynu oraz Serwisu TEXA Poland. Nowy adres, pod którym jesteśmy dostępni dla Państwa, to:

ul. Laryska 21, 41-404 Mysłowice

Prosimy o zwrócenie uwagi na tę zmianę przy planowaniu przyszłych wizyt lub wysyłaniu do nas przesyłek.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu 32 364 18 88

Z poważaniem, Zespół TEXA Poland