KOMUNIKATY PRASOWE

AIR2 SAN jest w 99,99% wirusobójczy wobec SARS-CoV-2

W celu walki z pandemią TEXA stworzyła urządzenie AIR2 SAN, najnowocześniejsze narzędzie wykorzystujące ozon do odkażania, wyprodukowany w całości we Włoszech. Ozon został uznany przez Ministerstwo Zdrowia we Włoszech za „naturalne zabezpieczenie sterylizacji środowisk skażonych bakteriami, wirusami, zarodnikami itp.” z prot. nr 24482 z dnia 31 lipca 1996 r. oraz „środek dezynfekujący w uzdatnianiu powietrza i wody” przez CNSA z dnia 27 października 2010 r. Chociaż znana jest również jego zdolność dezynfekująca wobec innych koronawirusów, takich jak ta przypisywana SARS, pojawiły się wątpliwości co do skuteczności przeciwko SARS-CoV-2, wirus wywołujący chorobę układu oddechowego Covid-19.

Przed ogłoszeniem tego, TEXA poddała AIR2 SAN serii testów w Laboratorium Bezpieczeństwa Biologicznego Poziomu 3 Departamentu Medycyny Molekularnej Uniwersytetu w Padwie, akredytowanym przez Ministerstwo Zdrowia. Dowody wykazały, że przy użyciu specjalnego programu „Covid-19” w aplikacji AIR2 SAN, narzędzie TEXA jest w 99,99% wirusobójcze przeciwko SARS-Cov-2. To niezwykle ważna wiadomość, nie dlatego, że ozon jest gazem ziemnym, mającym znacznie mniej przeciwwskazań niż agresywne środki chemiczne i mniej szkodliwe dla powierzchni i tkanek.

Dzięki narzędziu AIR2 SAN, zaprojektowanemu przy użyciu najnowocześniejszych technologii, TEXA była w stanie w pełni wykorzystać właściwości ozonu w celu wyeliminowania Covid-19. Jego cechy pozwalają na osiągnięcie idealnego nasycenia otoczenia (kokpity pojazdów, pokoje hotelowe, poczekalnie, profesjonalne studia), poprzez czujniki zdolne do zatrzymania i wznowienia produkcji gazu z rzeczywistą dokładnością i nie oparte na hipotezach, element, który był niezbędny za przezwyciężenie surowych testów, którym został poddany przez Uniwersytet w Padwie. Kolejnym elementem tego produktu jest konwersja ozonu do tlenu pod koniec zabiegu, zapewniająca łatwość natychmiastowego i bezpiecznego korzystania ze środowiska lub pojazdu, bez konieczności wentylacji. AIR2 SAN charakteryzuje się również w pełni zautomatyzowanym procesem sanityzacji, zarządzanym i programowalnym za pomocą dedykowanej aplikacji lub pilota.

ARCHIWUM:

UDOSTĘPNIJ: